Панамський канал має на меті відновити рух суден, що перевозять американський скраплений природний газ в Азію, оскільки попит на цьому ринку зростає, а нова система бронювання дозволяє вантажовідправникам заблокувати слоти після 65%-го зниження транзиту його другого за важливістю сегмента. Про це Reuters повідомили в адміністрації Панамського каналу.
Перемикання постачань американського СПГ на Європу після повномасштабного вторгнення росії в Україну, у поєднанні з тривалим часом очікування й високими зборами за транзит через Панаму через сильну посуху, вилучило багато суден СПГ з каналу.
Багато експортерів газу продовжують користуватись довшими маршрутами навколо Південної Америки навіть після того, як керівництво водних шляхів цього року зняло обмеження. Канал є найкоротшим шляхом до Азії для американських експортерів газу, продажі яких за останнє десятиліття в Японію, Китай, Південну Корею й Індію значно зросли.
«У разі з СПГ ми втратили 65% (трафіку), тобто трафік, який зараз проходить через мис Горн, порівняно з тим, що ми мали минулого року, два роки тому», — сказав адміністратор каналу Рікаурте Васкес в інтерв'ю в Панама-Сіті.
Великий апетит Європи до американського СПГ і затримки дозволу на нові проєкти СПГ у Сполучених Штатах були основними рушійними силами переходу, додав він, хоча обмеження на каналі, пов’язані з посухою, також зіграли ключову роль, кажуть вантажовідправники.
«Виклики останньої посухи були дуже очевидними для всіх», — сказав Анатоль Фейгін, виконавчий віцепрезидент компанії Cheniere Energy, провідного американського виробника СПГ.
Оскільки адміністрація Панамського каналу стягує встановлену плату за прохід, американським виробникам може бути зручніше користуватися довшими маршрутами до Азії залежно від світових цін на СПГ, умов доставлення у контрактах і сезонного попиту.
«Іноді люди забувають, що пройти через канал... не є безкоштовним коротким шляхом, — сказав Фейгін, маючи на увазі плату за транзит. — Економічно рішення обійти мис не так далеко від економічного проходження через канал».
Але відновлення попиту на СПГ в Азії, яке, ймовірно, триватиме наступного року, може вимагати збільшення постачань через канал.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти