У початок

Пальне під ударом: вплив митних ставок на ринок нафти

Ціни на нафту впали у понеділок через побоювання, що ескалація торговельної війни між Сполученими Штатами й Китаєм може послабити глобальне економічне зростання й знизити попит на пальне.

Ф'ючерси на нафту Brent впали на 29 центів, або 0,45%, до $64,47 за барель на 01:26 GMT. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate (WTI) у США торгувалися на рівні $61,23 за барель, що на 27 центів, або 0,44%, нижче, ніж під час попередньої сесії.

Як пише Reuters, обидва контракти втратили близько $10 за барель з початку місяця через загострення торгової війни між двома найбільшими економіками світу.

Goldman Sachs прогнозує, що Brent становитиме в середньому $63, а WTI — $59 до кінця 2025 року. 2026 рокув Brent може знизитися до $58, а WTI — до $55.

Зі слів аналітиків на чолі з Дааном Струйвеном, глобальний попит на нафту в ІV кварталі 2025 року зросте лише на 300 тис. барелів на добу (б/д) порівняно з минулим роком, «враховуючи слабкі прогнози зростання». Очікується, що уповільнення попиту буде найрізкішим для нафтохімічної сировини.

У п’ятницю Пекін підвищив мита на імпорт із США до 125%, відповідаючи на рішення президента Дональда Трампа збільшити мита на китайські товари, що підвищило ставки у торговельній війні, яка загрожує підірвати глобальні ланцюжки постачань.

У суботу Трамп дозволив виключити високі мита на смартфони, комп’ютери й деяку іншу електроніку, яка в основному імпортується з Китаю. Однак міністр торгівлі США Говард Лутнік у неділю заявив, що продукти критичних технологій з Китаю, зокрема напівпровідники, зіткнуться з новими митами протягом наступних двох місяців.

Торговельна війна посилила занепокоєння тим, що непроданий експорт може продовжувати знижувати внутрішні ціни в Китаї.

«Дані про інфляцію в Китаї були вікном в економіку, яка не готова до торгової боротьби. Споживчі ціни падають другий місяць поспіль у річному обчисленні, тоді як ціни виробників зафіксували своє падіння на 30%», — йдеться у щотижневій записці Moody's Analytics, посилаючись на дані, опубліковані 10 квітня.

Оскільки компанії готуються до можливого зниження попиту, минулого тижня енергетичні компанії США скоротили кількість нафтових вишок найбільше за тиждень із червня 2023 року, зменшивши загальну кількість нафтових і газових вишок третій тиждень поспіль, згідно з даними Baker Hughes.

Потенційно підтримуючи ціни на нафту, міністр енергетики США Кріс Райт заявив у п’ятницю, що Сполучені Штати можуть припинити експорт нафти з Ірану у рамках плану Трампа тиску на Тегеран через його ядерну програму.

Обидві країни провели «позитивні» й «конструктивні» переговори в Омані в суботу й погодилися відновити діалог наступного тижня, спрямований на розв’язання проблеми щодо ескалації ядерної програми Тегерана, повідомили офіційні особи на вихідних.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти