У початок

ОПЕК знизила видобуток у квітні, попри заплановане збільшення

Видобуток нафти ОПЕК у квітні зменшився, попри початок скасування попередніх скорочень. За даними опитування Reuters, картель видобував 26,6 млн барелів на день (б/д), що на 30 тис. б/д менше, ніж у березні.

Скорочення постачання з Венесуели, спричинене новими обмеженнями США, а також зменшення видобутку в Іраку й Лівії переважили зростання експорту з Ірану.

Попри початок скасування попередніх скорочень, ОПЕК+ – група, яка включає країни ОПЕК та їхніх союзників, зокрема росію, – планує прискорити нарощування видобутку у травні й червні.

Рішення ухвалене на основі низького рівня запасів нафти й сприятливих ринкових умов. Однак реальне зростання залежатиме від впливу спроб адміністрації президента США Дональда Трампа обмежити постачання з Ірану й Венесуели.

Найбільше падіння серед членів ОПЕК у квітні зафіксоване у Венесуелі. Постачання нафти з країни скоротилося через санкції США, які скасували вантажі для американської нафтової компанії Chevron, змусивши частину суден повернутися.

Ірак також скоротив видобуток, намагаючись відповідати квотам ОПЕК+, що стали жорсткішими.

Видобуток Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів і Кувейту залишився майже незмінним, попри те, що квоти ОПЕК+ на квітень передбачали їхнє збільшення.

Хоча дані опитування Reuters та офіційна інформація ОПЕК свідчать, що ОАЕ й Ірак видобувають близько до своїх квот, альтернативні оцінки, зокрема Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), показують, що вони перевищують заявлені обсяги.

На тлі загального зниження видобутку одним із винятків став Іран, який наростив експорт у квітні й показав найбільший приріст виробництва серед країн ОПЕК, тоді як останні санкційні заходи США мало вплинули на його показники.

Опитування Reuters, яке відстежує рівень постачання на ринку, базується на даних фінансової групи LSEG, інформації компаній, що відстежують нафтові потоки, таких як Kpler, а також оцінках нафтових компаній, ОПЕК і незалежних консультантів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти