ОПЕК 12 листопада знизила свій прогноз зростання світового попиту на нафту на цей і наступний роки, підкресливши слабкість у Китаї, Індії й інших регіонах, що стало четвертим поспіль переглядом прогнозу групи виробників у бік зниження на 2024 рік.
Слабший прогноз підкреслює виклик, який стоїть перед ОПЕК+, яка складається з Організації країн-експортерів нафти й таких союзників, як росія, яка на початку цього місяця відклала план збільшення видобутку в грудні на тлі падіння цін.
У щомісячному звіті від 12 листопада ОПЕК заявила, що світовий попит на нафту зросте на 1,82 млн барелів на день (б/д) 2024 року, порівняно з прогнозом минулого місяця в 1,93 млн б/д. До серпня ОПЕК зберігала прогноз незмінним з моменту свого першого прогнозу у липні 2023 року.
У звіті ОПЕК також знизила прогноз зростання глобального попиту на 2025 рік до 1,54 млн б/д з 1,64 млн б/д.
Основна частина зниження рейтингу 2024 року припала на Китай. ОПЕК скоротила свій прогноз зростання Китаю до 450 тис. б/д з 580 тис. б/д й заявила, що споживання дизельного пального у вересні впало у річному обчисленні сьомий місяць поспіль.
«Дизельне пальне відчуває тиск через уповільнення будівництва на тлі слабкої виробничої активності у поєднанні з продовженням розгортання вантажівок, що працюють на СПГ», — заявили в ОПЕК з посиланням на Китай.
Нафта скоротила зростання після публікації звіту, а ціна на марку Brent торгується нижче $73 за барель.
Прогнози щодо інтенсивності зростання попиту 2024 року сильно відрізняються, частково через розбіжності щодо попиту з боку Китаю й темпів переходу світу на чистіше паливо.
ОПЕК усе ще посідає перше місце у галузевих оцінках, і їй ще потрібно пройти довгий шлях, щоб зрівнятися з набагато нижчими прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
МЕА, яке представляє промислово розвинені країни, прогнозує зростання попиту на 860 тис. б/д 2024 року. Агентство планує оновити свої цифри у четвер.
З кінця 2022 року ОПЕК+ здійснила низку скорочень видобутку, щоб підтримати ціни, більшість із яких діятиме до кінця 2025 року.
Група мала розпочати розгортання останнього рівня скорочень на 2,2 млн б/д з грудня, але 3 листопада заявила, що відкладе план на місяць, оскільки слабкий попит і зростання пропозиції за межами групи зберігають знижувальний тиск на ринок.
Видобуток ОПЕК також зростає, як показує звіт, причому видобуток у Лівії відновлюється після скорочення через заворушення. У жовтні ОПЕК+ видобула 40,34 млн б/д, що на 215 тис. б/д більше, ніж у вересні. Ірак скоротив видобуток до 4,07 млн б/д, наблизившись до своєї квоти в 4 млн б/д.
Окрім Іраку, ОПЕК назвала росію й Казахстан серед країн ОПЕК+, які перевищили квоти.
Видобуток у росії зріс у жовтні на 9 тис. б/д – до приблизно 9,01 млн б/д, повідомила ОПЕК, що трохи перевищує її квоту.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти