У початок

ОПЕК+ скасувала засідання техкомітету, призначене на 2 грудня

Засідання технічного комітету ОПЕК+, яке було призначене на 2 грудня, скасовано. Про це з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Техкомітет ОПЕК+ (JTC) зазвичай розглядає ситуацію на ринку, представляє результати на розгляд міністерського моніторингового комітету (JMMC), співголовами якого є росія і Саудівська Аравія, а JMMC уже може видати рекомендацію про передбачувані квоти на видобуток нафти залежно від ситуації на ринку. На основі цієї рекомендації зазвичай ухвалюється рішення всіма міністрами ОПЕК+.

Напередодні було ухвалено рішення провести засідання ОПЕК+ не очно, як планувалося, а у форматі онлайн. За інформацією видання, рішення ухвалювалося «кількома міністрами», а не секретаріатом. JMMC відбудеться 4 грудня перед повноформатною зустріччю ОПЕК+, 3 грудня відбудеться чергова піврічна конференція міністрів ОПЕК, також у режимі онлайн.

Наприкінці вересня міністри ОПЕК+ вирішили вперше зустрітися очно після майже дворічних засідань у режимі онлайн. Перемовини відбулися 5 жовтня у Відні, там було ухвалено рішення про зниження квот на видобуток нафти на 2 млн б/д з листопада, вони діють до тих пір, поки не прийнято рішень про їх зміну.

Тоді ж міністри ОПЕК+ вирішили зустрічатися не щомісяця, а раз на півроку, проте наступну зустріч було призначено на 4 грудня – день, що передує початку набуття чинності ембарго Євросоюзу на закупівлю російської нафти.

Минулого тижня Wall Street Journal повідомив із посиланням на джерела, що Саудівська Аравія й інші виробники нафти ОПЕК обговорюють збільшення видобутку нафти на 500 тис. б/д. За даними видання, такий крок допоміг би подолати розбіжності з адміністрацією президента США Джо Байдена й зберегти потік нафти на тлі нових спроб стримати російську нафтову промисловість.

Держагентство Саудівської Аравії видало спростування: «Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Сальман категорично спростовує останні повідомлення про те, що Саудівська Аравія обговорює з іншими виробниками ОПЕК збільшення видобутку на 500 тис. б/д».

Більше того, в королівстві натякнули, що радше готові скоротити видобуток. «Добре відомо і не секрет, що ОПЕК+ не обговорює жодних рішень перед своїми засіданнями. Поточне скорочення ОПЕК+ на 2 млн б/д триває до кінця 2023 року, і якщо виникне потреба вжити додаткових заходів зі скорочення видобутку, щоб збалансувати попит і пропозицію, ми завжди готові втрутитися», – цитує агентство бен Сальмана.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти