У початок

Німеччина з Марокко домовилися про спільне виробництво «зеленого» водню

Німеччина погодилася сформувати кліматичний та енергетичний альянс із Марокко для підтримки розширення відновлюваної енергетики й виробництва водню у північноафриканській країні, повідомило Reuters Міністерство розвитку країни 28 червня.

Німеччина прагне розширити свою залежність від водню як майбутнього джерела енергії, щоб скоротити викиди парникових газів для сильно забруднюючих промислових секторів, які не можна електрифікувати, таких як металургія й хімічна промисловість.

У майбутньому Берліну доведеться імпортувати до 70% свого попиту на водень, оскільки найбільша економіка Європи прагне стати кліматично нейтральною до 2045 року, але їй бракує місця й умов для великого виробництва вітрової й сонячної енергії.

«У Марокко є найкращі умови для енергетичного переходу й виробництва екологічно чистого водню. Німеччина хоче імпортувати водень», — йдеться у заяві міністра розвитку Свеньї Шульце, яка підписала декларацію про альянс із міністром закордонних справ Марокко Насером Бурітою в Берліні.

Шульце сказала, що нова «зелена» воднева економіка має бути справедливою і не схожою на економіку, засновану на викопному паливі.

«Ми хочемо зробити це чесно та в партнерстві, щоб Марокко також могло просувати вперед свій енергетичний перехід і отримати свою справедливу частку в ланцюжку створення вартості майбутнього», — додала вона.

Враховуючи географічну близькість, Німеччина підтримує співпрацю в торгівлі електроенергією між Марокко і Європейським Союзом, а також участь німецьких технологічних компаній і постачальників у розвитку водневої економіки, заявив державний секретар Міністерства економіки Стефан Венцель.

Міністерство розвитку Німеччини повідомило, що найбільшу у світі сонячну теплову електростанцію в південному марокканському місті Уарзазаті було побудовано за підтримки Німеччини, додавши, що Німеччина також бере участь у будівництві першої в Марокко експериментальної електростанції з використанням «зеленого» водню.

Очікується, що завод вироблятиме близько 10 тис. тонн водню на рік, цього достатньо для виробництва 50 тис. тонн «зеленої» сталі, додали у міністерстві.

Міністерство розвитку Німеччини не уточнило, коли почнеться виробництво й експорт водню до Німеччини або як він буде транспортуватися в країну.

Подальші інвестиції відбудуться на основі нового німецько-марокканського альянсу з питань клімату та енергетики, додали німецькі чиновники. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти