У початок

Названо причину суперечок усередині ОПЕК+ через видобуток нафти

Перенесення міністерської зустрічі країн ОПЕК+, що виявилося повною несподіванкою для ринку, відбулося на тлі бажання Анголи й Нігерії збільшити видобуток нафти. Про це з посиланням на офіційних осіб із цих африканських країн пише Reuters.

Передбачалося, що учасники угоди повинні обговорити продовження поточного рівня скорочення видобутку або навіть його посилення, але з таким порядком погодилися не всі. Зокрема в Анголі стверджують, що боротимуться за збільшення видобутку, бо країна інвестує у розробку родовищ і не хоче зупинятися.

Джерела агентства в ОПЕК підтверджують, що затримка пов'язана з африканськими країнами. Йдеться про червневу обіцянку ОПЕК+ переглянути квоти на видобуток для Анголи, Нігерії й Конго на 2024 рік.

Тоді організація доручила консалтинговим компаніям IHS, Rystad Energy і Wood Mackenzie перевірити дані з видобутку у цих країнах, щоб подати їх на одному із засідань. У Нігерії вказують, що задоволені висновками аналітиків.

Зустріч ОПЕК+ у Відні мала відбутися 26 листопада, але в середу, 22 листопада, її без пояснення причин перенесли на 30 число. Чітке свідчення розбіжностей усередині об'єднання призвело до різкого падіння вартості нафти, хоча наступного дня котирування відіграли половину скорочення.

Аналітики зазначають, що безпрецедентна ситуація може свідчити про безвихідь, в якій опинилася ОПЕК+. Поточна вартість нафти Brent близько $80 за барель виглядає досить низькою, але подальше скорочення видобутку виглядає сумнівним заходом, оскільки ОПЕК+ може почати втрачати частку ринку.

Глава хедж-фонду Andurand Capital П'єр Андюран нагадав, що США суттєво збільшили видобуток і експорт нафти, постачання з Ірану почали відновлюватися, а російська нафта надходить на світовий ринок у колишніх обсягах. Таким чином, країни ОПЕК+ можуть опинитися у ситуації, коли скороченням звільняють дорогу конкурентам.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти