У початок

Нафтогазові доходи рф у листопаді скоротилися на третину

Доходи федерального бюджету рф від нафти і газу, які становлять близько третини надходжень до федеральної скарбниці, у листопаді скоротилися на 21% порівняно з аналогічним періодом торік і майже на 34% до попереднього місяця, повідомляє Reuters із посиланням на дані мінфіну країни.

За оцінкою міністерства, нафтогазові надходження в останньому осінньому місяці становили 801,7 млрд руб. порівняно з 1,02 трлн руб. у листопаді 2023 року й 1,21 трлн у жовтні цього року.

У жовтні високий рівень зборів було забезпечено завдяки квартальній сплаті податку на додатковий дохід (ПДД) на рівні 492 млрд руб..

Надходження податків на видобуток корисних копалин (ПВКК) у листопаді зросли до 1,01 трлн руб. з 908,1 млрд у жовтні.

Витрати бюджету на субсидію нафтопереробникам з акцизу на нафтову сировину минулого місяця збільшилися до 133,7 млрд руб. з 119,1 млрд місяцем раніше, виплати за паливним демпфером – до 132,2 млрд руб. з 106,6 млрд.

За підсумками одинадцяти місяців нафтогазові доходи зросли на 25,7% до аналогічного періоду минулого року – до 10,34 трлн руб..

Результати міністерства збіглися із розрахунками Reuters.

Мінфін у жовтні прогнозував нафтогазові доходи за підсумками 2024 року на рівні 11,31 трлн руб., або 31,3% від загальних очікуваних надходжень до бюджету обсягом 36,11 трлн руб..  

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти