Світові ціни на нафту 25 березня знизилися приблизно на 4% на тлі очікувань можливого перемир’я між США й Іраном, що може послабити перебої з постачанням із Близького Сходу, пише Reuters.
Ф’ючерси на Brent станом на 08:36 за Києвом здешевшали на $3,58 (3,57%) — до $96,65/бар.. Водночас WTI втратила $3 (3,25%) — до $89,35/бар..
Напередодні обидва бенчмарки зростали майже на 5%, однак ринок розвернувся на тлі фіксації прибутку і сигналів про можливу деескалацію.
Президент США Дональд Трамп заявив про прогрес у переговорах щодо завершення війни з Іраном. За даними джерел, Вашингтон передав Тегерану 15-пунктний план врегулювання, який передбачає зокрема відновлення судноплавства через Ормузьку протоку.
Іран, зі свого боку, повідомив ООН, що «неворожі» судна можуть проходити через протоку за координації з іранською стороною.
Водночас аналітики зазначають, що ринок залишається вразливим до новин з регіону. З їхніх слів, навіть у разі перемир’я відновлення видобутку й постачань не буде миттєвим через невизначеність щодо стабільності домовленостей.
Нагадаємо, через війну постачання нафти й LNG через Ормузьку протоку, яка забезпечує близько 20% світових потоків, майже зупинилися, що Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) назвало найбільшим порушенням постачання в історії.
Частково компенсувати перебої намагається Саудівська Аравія: експорт із порту «Янбу» на Червоному морі зріс майже до 4 млн барелів на добу (б/д).
Додатковий тиск на ціни чинять і дані з США: за оцінками Американського інституту нафти (API), запаси сирої нафти за тиждень зросли на 2,35 млн барелів, бензину — на 528 тис., дистилятів — на 1,39 млн барелів.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти