У початок

Імпорт російської нафти в Індію досяг 10-місячного максимуму

Імпорт російської сирої нафти до Індії у травні досягне майже 1,8 млн барелів на день (б/д). Це – найвищий показник за 10 місяців, згідно з даними відстеження руху суден від Kpler, після того, як нафтопереробні заводи (НПЗ) придбали більше легких сортів нафти, таких як ESPO Blend. Про це повідомляє Reuters.

Очікується, що високий попит на легші російські сорти у третього за величиною імпортера й споживача нафти у світі триватиме до липня, оскільки індійські НПЗ замовили минулого тижня понад 10 партій сирої нафти марки ESPO, що постачається до Китаю, найбільшого покупця сирої нафти, яка експортується з далекосхідного порту «козьміно».

Закриття установок перегонки сирої нафти на основних індійських НПЗ Reliance Industries і MRPL збільшило потреби в імпорті сировини для установок флюїд-каталітичного крекінгу з вигідною маржею, сказав Джей Шах, старший аналітик з нафти консалтингової компанії Rystad Energy.

Він додав, що деякі з цих вантажів були доставлені за довгостроковою угодою між Reliance Industries і «роснєфтью», зазначивши, що вантажі, що надходять у західний порт «Сікка» на індійський НПЗ, зросли з початку року.

Джерело на індійському НПЗ, яке нещодавно придбало деякі обсяги легкої малосолодкої нафти, сказало: «Нафта ESPO доступна на ринку в значних кількостях. Трейдери стягують премію близько 50 центів до цін у Дубаї».

Інше джерело повідомило, що ESPO, що постачається до Індії, зараз торгується з премією від 50 центів до $1 за барель до цін у Дубаї.

Зі слів аналітиків, Індії було запропоновано більше ESPO, оскільки китайські державні компанії продовжують уникати підсанкційної сирої нафти, а квоти на сиру нафту для китайських незалежних НПЗ вичерпуються.

Попит в Індії підвищив ціни на ESPO для Китаю, кажуть трейдери.

З їхніх слів, пропозиції вантажів з липневим завантаженням становили близько $2 за барель з премією для доставлення до китайських портів, порівняно з $1,50-1,7 за барель, якими торгували для вантажів з червневим завантаженням.

Раніше enkorr повідомляв, що імпорт сирої нафти у Китай з росії у квітні скоротився на 12,9% порівняно з минулим роком.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти