Імпорт нафти до Індії з росії дещо зріс у першій половині 2025 року. Приватні нафтопереробні заводи (НПЗ) Reliance Industries Ltd та Nayara Energy здійснили майже половину загальних закупівель у москви, згідно з даними, наданими джерелами Reuters.
Індія — третій за величиною імпортер і споживач нафти у світі — отримувала близько 1,75 млн барелів російської нафти на добу (б/д) у січні-червні, що на 1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Два приватні нафтопереробні заводи (НПЗ) мають довгострокові контракти на купівлю російської нафти, тоді як державні компанії покладаються на закупівлі на спотовому ринку.
Закупівлі Індією російської нафти, що продається зі знижкою, різко зросли після того, як західні країни запровадили санкції й припинили купувати нафту у москви через її повномасштабне вторгнення в Україну 2022 року.
Раніше цього тижня президент США Дональд Трамп пригрозив запровадити санкції проти покупців російського експорту, якщо москва не укладе мирну угоду протягом 50 днів.
Індійські нафтопереробники вважають, що будь-які дії Трампа навряд чи порушать постачання нафти, але можуть зменшити знижку на російську сиру нафту, оскільки традиційні й нові постачальники нарощують виробництво, зі слів представників одного з НПЗ.
У січні-червні росія залишалася головним постачальником нафти до Індії — на її частку припадало близько 35% від загального обсягу постачання. За нею йшли Ірак, Саудівська Аравія й Об’єднані Арабські Емірати.
Дані також свідчать, що Сполучені Штати стали п’ятим за величиною постачальником нафти до Індії, піднявшись з шостого місця, яке вони займали роком раніше.
Індія планує збільшити імпорт енергоносіїв зі США, готуючись до торговельної угоди з Вашингтоном, щоб уникнути жорстких імпортних мит США.
Загалом імпорт нафти до Індії у січні-червні зріс на 4,3% — до приблизно 5,2 млн б/д, згідно з даними.
У червні імпорт російської нафти до Індії зріс на 17,4% — до приблизно 2 млн б/д порівняно з попереднім місяцем, що зменшило частку виробників Близького Сходу й країн Організації країн-експортерів нафти.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти