У початок

Морський експорт російської нафти досяг п'ятимісячного максимуму

Морський експорт сирої нафти з усіх російських портів за чотири тижні до 23 березня зріс до 3,45 млн барелів на день (б/д), що є найвищим показником з періоду до 20 жовтня. Збільшення відбулося, попри падіння тижневих потоків, спричинене меншою кількістю постачань з Балтійського й Чорного морів, пише Bloomberg.

Експорт сирої нафти збільшився завдяки новому клієнту в Середземномор’ї — Сирії. Наприкінці минулого тижня до сирійського порту «Баніяс» прибув перший вантаж російської сирої нафти на танкері, який перебуває під санкціями США. Ще три судна, занесені до чорного списку Вашингтона, схоже, прямують також до Сирії.

Три танкери, що перевозять сиру нафту з мурманська, сигналізують про пункти призначення в Індії. Хоча самі кораблі не потрапили під санкції США, їх було внесено до чорного списку Великої Британії та Європейського Союзу, а вантажі провели частину своєї подорожі на санкціонованих США човникових танкерах і пройшли через санкційне плавуче сховище. Залишається з'ясувати, чи будуть вантажі прийняті в портах Індії, куди вони повинні прибути ближче до кінця місяця.

У Тихому океані вантажі сирої нафти з двох сахалінських проєктів продовжують перекачувати з санкціонованих човнів на інші кораблі в затоці находка для подальшого доставлення у Китай.

Минулого тижня відбулося щонайменше три зміни вантажів. Поєднання зникнення суден із цифрових систем відстеження й густої хмарності, що закриває супутникові зображення, унеможливило миттєву ідентифікацію суден-приймачів. Четверте переправляння вантажу відбулося біля Гонконгу.

Близько 2,1 млн барелів російської тихоокеанської сирої нафти залишається на танкерах, які простоювали щонайменше сім днів; це вдвічі менше, ніж минулого тижня, і менше, ніж 9 млн барелів місяць тому.

Потоки сирої нафти за сім днів до 23 березня становили близько 3,03 млн б/д, що означає зниження порівняно з тижнем приблизно на 530 тис. б/д.

Падіння було спричинене меншими постачаннями російської нафти сорту Urals із балтійських і чорноморських портів.

Раніше enkorr повідомляв, що доходи рф від експорту нафти й нафтопродуктів у лютому впали на 16%. Впроваджені США 10 січня 2025 року масштабні санкції проти нафтової галузі рф вплинули на російський експорт, проте після нетривалого періоду невизначеності обсяги здебільшого відновилися.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти