У початок

Морський експорт ДП й газойлю з рф минулого тижня продовжував падати

Минулого тижня, який закінчився 8 жовтня, з російських портів відвантажено 464 тис. тонн дизпального і газойлю, свідчать дані Консалтингової групи «А-95». Це трохи менше порівняно з тим, що було відвантажено попереднього тижня.

Нагадаємо, 25 вересня-1 жовтня з російських портів вийшло 479 тис. тонн дистилятів. При цьому дві третини вантажів, 301 тис. тонн, станом на 9 жовтня не має кінцевого пункту призначення. Дані сервісів відстеження руху суден показують, що деякі танкери перебувають в акваторії російських портів без руху.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що російський уряд зняв обмеження на експорт дизпального, що транспортується у порти «приморськ» і «новоросійськ» продуктопроводами. Проте запроваджується загороджувальне мито на куплені для перепродажу нафтопродукти – 50 тис. руб. за тонну. Рішення про скасування заборони на експорт було прийнято після падіння гуртових цін на дизельне пальне й наповнення сховищ «транснєфті». Це буде сприяти частковому відновленню експорту дистилятів з росії.

За даними Консалтингової групи «А-95», у вересні обсяги морського експорту дизпального і газойлю з російських портів упали на 26% – до 3,07 млн тонн. На скорочення перевалки вплинули ремонтні роботи на НПЗ, які під’єднані до північного продуктопроводу «траснєфті», що сполучений з портом «приморськ». Також зменшенню місячного показника експорту сприяла заборона на експорт нафтопродуктів, яку було впроваджено російським урядом 21 вересня. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти