Через несприятливий вплив валютних курсів і нижчу маржу нафтопереробних заводів Група MOL завершила IV квартал із збитком у 8,5 млрд форинтів ($22 млн), повідомляє видання Economx.
У IV кварталі показник EBITDA на рівні групи (оцінений за витратами на заміну, скоригований) наблизився до 260 млрд форинтів, а за весь рік він становив 1122 млрд форинтів. Таким чином, квартальний показник EBITDA не виправдав очікування аналітиків, а також результати ІІІ кварталу (304,3 млрд форинтів), а також базового періоду 2023 року (354,2 млрд форинтів).
Операційний прибуток стрімко впав за останні три місяці року (до 61 млрд форинтів), хоча очікування були удвічі вищими. Оскільки фінансовий результат несподівано показав збиток на 40 млрд форинтів, результат MOL Group після сплати податків у останньому кварталі становив 8,5 млрд форинтів, тоді як аналітики прогнозували квартальний прибуток у 67 млрд форинтів.
Незважаючи на слабкий останній квартал, скоригована мета керівництва щодо EBITDA у $3 млрд була досягнута, зрештою склавши $3,07 млрд.
Весь рік завершився з чистим прибутком у 364,2 млрд форинтів, щоденним прибутком у 1 млрд форинтів, що на 31% нижче значення 2023 року (530 млрд форинтів) і на 20% нижче прогнозу аналітиків. Це може бути суттєвим, з точки зору виплати дивідендів, оскільки аналітики очікували виплату в розмірі 250 форинтів на акцію, подібну до попереднього року, що може не бути досягнуто.
MOL Group — це інтегрована міжнародна корпорація, що працює в нафтовому, газовому, нафтохімічному та роздрібному секторах, зі штаб-квартирою в Будапешті, Угорщина. Група працює в понад 30 країнах, налічує 25 000 співробітників і має понад 100 років досвіду роботи в галузі. Група управляє трьома нафтопереробними та двома нафтохімічними заводами в рамках інтегрованого ланцюжка постачань в Угорщині, Словаччині та Хорватії, а також мережею з майже 2400 автозаправних станцій у 10 країнах Центральної та Південно-Східної Європи. Діяльність групи з розвідки та видобутку ґрунтується на більш ніж 85-річному досвіді роботи у вуглеводневій промисловості та 30-річному досвіді закачування CO2.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти