У початок

Митницю необхідно наділити додатковими повноваженням контролю за походженням пального

Державі слід посилювати контроль за походженням імпортного пального. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн

Зокрема, він вважає, що митникам необхідно дозволити запитувати додаткові документи у трейдерів, щоб переконатися в неросійському походженні пального з підозрілих напрямків.

«Я підтримую розширення повноважень митниці щодо запиту документів. А ще я був би не проти, щоб парочку розумників потримали кілька тижнів на колесах на митниці «до вияснєнія», — наголосив Куюн.

Експерт обурився поведінкою окремих імпортерів, «які ще у травні клялися в готовності докласти всіх зусиль задля перемоги над російським пальним, почали виказувати невдоволення прискіпливістю митників до їхньої документації».

«То вам, панове, «шашечкі ілі єхать»? Чому ми дивуємось неквапливим й обережним європейцям й американцям, якщо самі не готові по-справжньому дати бій пальному від агресора? Хулігани зрєнія лішають, вимагають додаткові документи про неросійське пальне!!! Нечувано!» — зазначає експерт.

Цікавий крок, на його переконання, також пропонує Міненерго — запровадити технічний регламент на скраплений газ, який посилить вимоги до якості й зможе відфільтрувати частину міксів із використанням російського ресурсу.

Нагадаємо, щоб запобігти цьому, Кабінет міністрів України доповнив постанову №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з російської федерації» з метою заблокувати потрапляння російського палива, нафти і нафтопродуктів в Україну, переліком нафтопродуктів невизначеного походження.

Проте це проблеми не вирішило. За даними «А-95», у червні 50% імпорту скрапленого газу було з Польщі, Литви і Латвії.

«Це так звані мікси — суміші LPG різного походження. Якого саме? Скажу лише, що Польща залишається найбільшим імпортером російського скрапленого газу у світі – понад 1 млн т на рік. Латвія взагалі не має власних виробництв, проте є імпортером «іззапорєбріка», — каже Куюн.

Через що, на його думку, якісний, але більш дорогий продукт американського і європейського виробництва просто не може нормально конкурувати з цими сумішами на українському ринку.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти