У початок

Минулого тижня прибутки росії від експорту викопного палива зросли — CREA

За підсумками минулого тижня прибутки рф від експорту викопного палива збільшилися. Про це свідчать дані щотижневого звіту Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

За попередніми оцінками, упродовж 11-17 грудня росія здійснила експорт викопного палива на 5,08 млрд євро, це на 9% більше порівняно з тижнем раніше. Надходження з експорту нафти зменшилися з 2,02 млрд євро до 1,87 млрд євро. При цьому доходи від постачань нафтопродуктів і хімікатів зросли з 1,31 млрд євро до 1,76 млрд євро, вугілля — з 0,34 млрд євро до 0,4 млрд євро, природного газу — з 0,98 млрд євро до 1,05 млрд євро.

На танкери, що належать європейським країнам чи країнам G7 або застраховані в них, було завантажено викопне паливо на суму 2,25 млрд євро, що сприяє фінансуванню повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У п’ятірку найбільших імпортерів увійшли Китай, Індія, Туреччина, ЄС і Бразилія. Туреччина залишається найбільшим покупцем російських продуктів нафтопереробки. За даними Консалтингової групи «А-95», 11-17 грудня з російських портів у Туреччину було відвантажено 489 тис. тонн дизельного пального й газойлю. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти