У початок

Крек-спреди дистилятів у США повернулися до рівня лютого 2022 року

Крек-спреди дистилятів у США повернулися до рівня лютого 2022 року, через 15 місяців після того, як повномасштабне вторгнення росії в Україну призвело до дестабілізації світових ринків сирої нафти й нафтопродуктів, йдеться у звіті EIA.

Ціни на дистиляти і крек-спреди швидко зросли навесні 2022 року, тому що ймовірність зниження експорту з росії підвищила ціни на сиру нафту до найвищого рівня з 2014 року. Оскільки ціни на сиру нафту знизилися в другій половині року, ціни на дистиляти досягли піку вдруге через сезонний попит і вищі витрати на доставку після оголошення ЄС про заборону на імпорт нафтопродуктів з росії, яка почалася в лютому 2023 року.

Ці чинники збільшили розширення крек-спреду до історичного максимуму в $1,72 за галон (гал.) у жовтні, який більше, ніж у чотири рази перевищує середній показник за попередні п’ять років (2017–2021 рр.). Відтоді крекінг-спред дистиляту в США зменшився, оскільки нові моделі торгівлі зменшили занепокоєння щодо постачань, а тепліша, ніж зазвичай, погода зменшила споживання дистиляту взимку.

Нестабільність глобального постачання дистилятів зменшилася, оскільки альтернативні постачальники збільшили постачання у Європу. Історично склалося так, що росія була головним постачальником дистиляту в Європу, і світові ціни зросли 2022 року через занепокоєння щодо збоїв у постачанні росії до Європи. Оскільки дистиляти – товар, що торгується у всьому світі, це збільшення креку в США поширюється, навіть незважаючи на те, що більшість експорту дистилятів із США постачається в Латинську Америку.

За чотири місяці після того, як 5 лютого ЄС запровадив заборону на імпорт нафтопродуктів з росії, російський експорт до Європи скоротився на 96% – до 24 тис. барелів на день (б/д) з 630 тис. б/д 2022 року. За той же період експорт до Європи з Близького Сходу зріс на 51% (160 тис. б/д); з Азії на 97% (147 тис. б/д); із Північної Америки на 65% (47 тис. б/д).

Крім того, експорт дистилятів з Китаю повернувся до історичного рівня, починаючи з четвертого кварталу 2022 року після того, як уряд підвищив експортні квоти. Нарешті експорт росії за межі європейського ринку не зменшився. Натомість, згідно з даними Vortexa, російський експорт дистилятів зріс на 6% за останні чотири місяці порівняно з середнім показником 2022 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти