У початок

Китайські НПЗ платять більше за іранську нафту через скорочення її постачань

Невеликі приватні нафтопереробні підприємства Китаю отримують менші знижки за іранську нафту через скорочення потоків і невелику кількість пропозицій, пише Bloomberg.

Так звані чайники купували іранську легку сиру нафту, яка надійде в грудні, зі знижкою від 2 до 3 доларів за барель порівняно з еталонним показником ICE Brent, що є найменшим розривом цього року, зі слів учасників ринку. Трейдери сказали, що протягом останніх тижнів вони бачили менше пропозицій щодо вантажів, а також були розмови про затримки вантажів, які скоротили обсяги з Ірану до Китаю в останні місяці.

На «чайники» припадає приблизно чверть перероблення сирої нафти в Китаї, і вони є основними покупцями іранської сирої нафти, яка була здешевшала через санкції США. Більші державні переробники, як правило, уникають палива через побоювання економічних наслідків.

Проблеми з виробництвом електроенергії в Ірані й США, які минулого місяця додали до чорного списку більше танкерів, пов’язаних із Тегераном, могли сприяти дефіциту постачання. Попри те, що квоти на імпорт китайських нафтопереробних заводів (НПЗ) на цей рік також закінчуються, «чайникам» буде дозволено використати частину своїх асигнувань на 2025 рік у рамках зусиль місцевих органів влади досягти показників ефективності, повідомили трейдери, додавши, що близько дюжини подали заявки на сиру нафту за допомогою системи.

Китайські нафтопереробники залишаються зосередженими на забезпеченні постачань з Ірану, попри посилення санкцій і обіцянку новообраного президента Дональда Трампа посилити тиск на Іран, сказав Kpler у записці для клієнтів 21 листопада. Фірма з аналізу даних передбачає зниження експорту іранської сирої нафти на 54 тис. барелів на день (б/д), до 1,43 млн б/д, у листопаді через внутрішній попит на виробництво електроенергії під час серйозного дефіциту природного газу.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти