Рішення Китаю запровадити відповідні тарифи на скраплений природний газ, імпортований з США, спровокує боротьбу за роз’єднання найбільшого у світі покупця й продавця суперохолодженого палива.
Пекін оголосив 15% мита на американський газ лише через кілька хвилин після того, як президент Дональд Трамп ввів мито на товари з Пекіна. Минулого року Китай імпортував із США близько 6% СПГ.
Ймовірно, цей крок підштовхне китайських покупців, які мають довгострокові контракти з проєктами в США, перепродавати свої постачання імпортерам в інших країнах. Китайські імпортери СПГ вже перевантажують значну частину своїх американських обсягів на інші ринки, як-от Європа, де ціни є більш привабливими.
Зі слів трейдерів, які побажали не називати своїх імен, оскільки вони не мають права спілкуватися зі ЗМІ, китайські покупці СПГ вже запитують своїх колег в Азії і Європі про обмін додаткових постачань з США на вантажі з інших країн.
Порушення торговельних потоків «може підвищити ціни всюди», — сказав Сол Кавонік, енергетичний аналітик MST Marquee. Він вважає, що «тарифи створять істотну неефективність ринку, що піде на користь деяким трейдерам СПГ у регіонах». Китайські фірми навряд чи підпишуть нові довгострокові контракти із запропонованими проєктами США, доки напруженість у торгівлі залишається високою. Це погана новина для тих американських експортерів, яким потрібно знайти покупців, перш ніж отримати необхідне фінансування для початку будівництва.
Трамп, стурбований різким дефіцитом торгівлі США з кількома країнами, чітко заявив про свій намір використовувати статус енергетичної наддержави країни, щоб збалансувати рівняння. Його погрози спонукали деяких покупців, як-от Індію з Японією, до перемовин про закупівлю більше американського газу, водночас відштовхнувши китайські фірми.
Раніше Пекін націлювався на американський СПГ, додавши мита на імпорт США 2018 року під час першого президентства Трампа.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти