Казахстан у лютому збільшив експорт нафти нафтопроводом «Баку-Тбілісі-Джейхан» (БТД) на 38% у добовому вираженні порівняно з січнем – до 97,3 тис. тонн із 78 тис., повідомила транспортна компанія «Казтрансойл» (КТО) у відповіді на запит Reuters.
За даними КТО, експорт казахстанської нафти нафтопроводом «Атасу-Алашанькоу» до Китаю становив минулого місяця 73 685 тонн. Це на 9% у подобовому вираженні нижче за рівень січня (89 736 тонн), за розрахунком Reuters.
«Казтрансойл» не озвучив березневих планів експорту нафти, зазначивши, що постачання «буде здійснюватися відповідно до графіка Міненерго» країни.
Постачання нафти у Німеччину нафтопроводом «дружба» в лютому з Казахстану знизилися на 13% до січня у подобовому вираженні – до 100 тис. тонн із 126 973 тонн.
«Казмунайгаз» (КМГ) прогнозує експорт нафти 2025 року з Казахстану до Німеччини обсягом 1,5 млн тонн, за БТД — 1,7 млн тонн.
«Казтрансойл» – найбільша нафтотранспортна компанія Казахстану, володіє мережею магістральних нафтопроводів і водоводів загальною довжиною понад 7 600 км й транспортує близько 60% нафти, що видобувається в країні, на експорт і на внутрішній ринок.
Держава володіє «Казтрансойлом» через національну організацію «Казмунайгаз».
Нагадаємо, у лютому Казахстан збільшив видобуток нафти й газоконденсату на 13% порівняно з січнем – до рекордних 2,12 млн барелів на добу (б/д) з 1,87 млн.
Драйвером зростання було гігантське родовище Тенгіз, оператором якого є «Тенгізшевройл» (ТШО), що наростив добовий видобуток минулого місяця до 904 тис. барелів з 640 тис. у січні (+41,5%) після завершення ремонту у рамках проєкту майбутнього розширення.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти