У початок

Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії різко впав — Bloomberg

Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії різко впав у серпні, оскільки королівство очолює зусилля альянсу ОПЕК+ зі стримування видобутку й підвищення цін на нафту, повідомляє Bloomberg.

Спостережувані потоки з королівства впали приблизно до 5,6 млн барелів на день (б/д), що є найнижчим показником із березня 2021 року, показують дані, зібрані Bloomberg. Це можна порівняти з уточненою цифрою в 6,3 млн б/д у липні. Постачання на більшості основних напрямків, включаючи Китай і США, різко впали до багаторічного мінімуму.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи росію (ОПЕК+), обмежують пропозицію, щоб підтримати ринок, особливо на тлі ознак слабкого попиту, в основному, споживачів на нафту в Китаї.

З липня Саудівська Аравія пообіцяла в односторонньому порядку скоротити видобуток на один мільйон барелів на день на додаток до наявних обмежень.

Офіційні особи Саудівської Аравії не відразу відповіли на прохання прокоментувати серпневий експорт нафти. У п'ятницю в країні починаються вихідні. Цифри, зібрані Bloomberg, які є попередніми, загалом збігаються з даними аналітичних компаній Vortexa і Kpler.

Потоки в Китай, основний ринок королівства, впали приблизно до 1,3 млн б/д. Це найнижчий показник із червня 2020 року, коли у перші місяці пандемії попит на нафту в усьому світі різко впав.

Саудівський експорт у Японію й Південну Корею в серпні впав до найнижчого рівня з тих пір, як Bloomberg почав відстежувати його з 2017 року.

Постачання на захід також упали. Спостережені вантажі в США становили лише 81 тис. б/д, що є найменшим обсягом за останні шість років.

Однак це може змінитися, оскільки судна, що перевозять приблизно 24 млн барелів саудівської сирої нафти, завантажені минулого місяця, досі не вказали кінцевого пункту призначення. Це означає, що цифри для певних країн, особливо для перевезень на великі відстані, ймовірно, зростуть найближчими тижнями.

Саудівська Аравія була не єдиним близькосхідним енергетичним гігантом, який стримував потоки в серпні. Постачання з Кувейту, п’ятого за величиною виробника в ОПЕК, упали приблизно до 1,5 млн б/д, що є найнижчим показником принаймні з кінця 2016 року. Постачання в Китай, який є найбільшим покупцем кувейтських барелів, упали приблизно на 45%.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти