Середньодобові постачання природного газу російським енергетичним гігантом «газпром» до Європи через підводний трубопровід «Турецький потік» у червні скоротилися на 18,3% порівняно з попереднім місяцем на тлі технічного обслуговування інфраструктури, показали розрахунки Reuters.
Туреччина – єдиний транзитний маршрут, що залишився для російського газу до Європи після того, як Україна вирішила не продовжувати п'ятирічну транзитну угоду з москвою, термін дії якої закінчився 1 січня.
Загальний експорт російського газу до Європи у січні-червні знизився до 8,33 млрд кубічних метрів з 15,5 млрд попереднього року, враховуючи постачання через Україну, згідно з наявними даними.
Розрахунки, засновані на даних європейської газотранспортної групи Entsog, показали, що експорт російського газу через трубопровід «Турецький потік» знизився до 37,6 млн кубічних метрів на день у червні з 46 млн у травні.
Це також менше, ніж 39,5 млн куб. м, постачених цим маршрутом у травні 2024 року.
Постачання російського газу в Європу через «Турецький потік» зросли приблизно на 6,8% у першій половині цього року з 7,8 млрд куб. м за аналогічний період роком раніше, згідно з розрахунками Reuters.
«газпром», який не публікував власної щомісячної статистики з початку 2023 року, не відповів на запит про коментар.
Дані «газпрому» й розрахунки Reuters показують, що 2022 року росія постачила в Європу близько 63,8 млрд куб. м газу різними маршрутами. 2023 року цей показник різко скоротився на 55,6%, до 28,3 млрд куб. м, але 2024-го – зріс приблизно до 32 млрд куб. м.
На піку у 2018-2019 роках річні потоки російського газу до Європи сягали від 175 до 180 млрд куб. м.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти