Експорт нафти по трубопроводу «Баку-Тбілісі-Джейхан» (БТД), оператором якого є британська BP, у січні-жовтні 2024 року скоротився до 24,2 млн т з 25,2 млн т за аналогічний період попереднього року, повідомив Державний комітет статистики Азербайджану.
Об'єм прокачування транзитної нафти по БТД збільшився за розглянутий період у річному вираженні до 4,475 млн з 4,270 млн т.
Азербайджан продав по БТД 75,3% від загального обсягу транспортованої нафти, створеного у січні-жовтні поточного року (32,1 млн тонн). Крім азербайджанської нафти по БТД експортують Казахстан і Туркменія.
Загальна протяжність БТД, що доставляє нафту у турецький порт «Джейхан» на узбережжі Середземного моря для подальшого відвантаження танкерними партіями, становить 1 768 км. Потужність трубопроводу дозволяє експортувати 1,2 млн барелів нафти на добу. Проєкт розширення трубопроводу дозволяє збільшити потужність БТД до 2,2 млн б/д.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти