У початок

«Їдеш один – підвозиш путіна»: Герус закликав українців відповідально споживати пальне

Голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус прогнозує, що через місяць-півтора паливна криза в Україні закінчиться, і бензин з дизелем будуть на всіх заправках. Про це він сказав на брифінгу у вівторок, 28 червня, передає «Ліга.Бізнес».

«План росії зі створення в Україні масштабної паливної кризи не спрацював і вже не буде реалізований», – заявив Герус.

З його слів, у червні Україна змогла збільшити імпорт пального на 50% порівняно з травнем – до 600 тис. тонн. 400 тис. тонн – це дизель, 200 тис. – бензин і скраплений газ. Всі надходження – з європейського напрямку, причому з різних країн.

«Ситуація на АЗС нормалізується і стабілізується. На заході України майже на всіх АЗС є ресурс і немає черг, принаймні суттєвих. На сході ще трапляються певні черги, але процес насичення ринку триватиме. Найближчим часом, сподіваємося, уже в липні, ситуацію буде нормалізовано. Якщо на деяких АЗС є ліміт 40 літрів на одну машину, а на деяких — залишається 20 літрів, то в липні ці ліміти або піднімуть, або знімуть», – сказав Герус.

Він додав, що попри покращення ситуації з імпортом водіям треба економити пальне й не їздити на автомобілях без потреби й поодинці.

«Якщо ти водій і їдеш в автомобілі один – ти підвозиш путіна. Якщо у тебе місце справа і місця позаду вільні – це не оптимальне використання ресурсів», – пояснив Герус.

В Україні виник значний дефіцит пального після того, як росія завдала ракетних ударів по Кременчуцькому НПЗ й багатьох нафтобазах у різних регіонах України.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти