Ціни на нафту зросли у вівторок, оскільки інвестори скористалися втратою попереднього дня, щоб покрити короткі позиції. Проте зберігається занепокоєння щодо економічних перешкод через тарифи й монетарну політику США, які можуть знизити попит на паливо.
Ф'ючерси на нафту Brent піднялися на $0,36 (0,5%), до $66,62 за барель на 04:21 за Гринвічем. Травневий контракт на нафту West Texas Intermediate (WTI) у США, термін дії якого закінчується у вівторок, становив $63,73 за барель, що на $0,65 (1%) більше за попередній показник.
Червневий контракт на WTI, який найбільш активно торгується, виріс на $0,43 (0,7%), до $62,84 за барель.
Як пише Reuters, у понеділок обидва контрольні показники впали більш ніж на 2%, оскільки ознаки прогресу в перемовинах щодо ядерної угоди між США й Іраном допомогли зменшити занепокоєння постачаннями.
«Після різкого розпродажу в понеділок з’явилося деяке недопокриття», — сказав Хіроюкі Кікукава, головний стратег Nissan Securities Investment, підрозділу Nissan Securities.
«Однак побоювання щодо потенційної рецесії, спричиненої митною війною, зберігаються», — додав він, передбачивши, що WTI, ймовірно, на цей час торгуватиметься у діапазоні $55-65, враховуючи триваючу невизначеність, пов’язану з митами.
У понеділок президент США Дональд Трамп повторив свою критику на адресу голови Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Пауелла і заявив, що економіка США може сповільнитися, якщо процентні ставки не будуть негайно знижені.
Його коментарі діяльності Пауелла підігріли занепокоєння щодо незалежності ФРС у встановленні монетарної політики й перспектив для активів США. Основні фондові індекси США впали, а індекс долара знизився до трирічного мінімуму.
«Очікується, що зростаюча невизначеність навколо монетарної політики США негативно вплине на фінансові ринки й економіку в цілому, викликаючи побоювання, що це може призвести до зниження попиту на сиру нафту», – сказав Кікукава.
Нещодавнє опитування Reuters показало, що інвестори вважають, що митна політика спричинить значне уповільнення економіки США цього й наступного років, причому середня ймовірність рецесії в наступні 12 місяців наближається до 50%. США – найбільший у світі споживач нафти.
Прогрес у перемовинах між США й Іраном, які в суботу погодилися розпочати розроблення рамок потенційної ядерної угоди, також може вплинути на ціни на нафту й зменшити занепокоєння постачаннями, оскільки близькосхідна країна – великий виробник.
«Наша думка про те, що експорт нафти з Ірану загрожує неминучому зниженню через застосування санкцій США, пом’якшилася, враховуючи триваючі перемовини між США й Іраном», — сказав у записці Вівек Дхар, аналітик Commonwealth Bank of Australia, додавши, що пом’якшення санкцій США розглядається потенційно.
Тим часом міністерство економіки росії знизило свій прогноз середньої ціни на нафту марки Brent на 2025 рік майже на 17% порівняно з вересневими розрахунками, згідно з документами, отриманими Reuters.
Очікувалося, що минулого тижня запаси сирої нафти й бензину в США скоротилися, тоді як запаси дистилятів, ймовірно, зросли. Це показало попереднє опитування Reuters перед тижневими звітами Американського інституту нафти й Управління енергетичної інформації.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти