У початок

Ціни на нафту знизилися до $78,74

Ціни на нафту впали під час торгів в Азії в четвер, збільшивши втрати на тлі невизначеності щодо того, як тарифи й енергетична політика, запропоновані президентом США Дональдом Трампом, вплинуть на глобальне економічне зростання й попит на енергію.

Ф'ючерси на нафту марки Brent упали на 26 центів, або 0,3%, до $78,74 за барель на 04:27 за Гринвічем, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) здешевшала на 23 центи, або 0,3%, до $75,21.

Як пише Reuters, на попередній сесії ф’ючерси на Brent встановилися на рівні $79 за п’ятий день поспіль, а ф’ючерси на WTI встановилися на рівні $75,44 за четвертий день поспіль.

«Ринки нафти нещодавно повернули деякий прибуток завдяки змішаним факторам, — сказала старший ринковий аналітик Пріянка Сачдева з Phillip Nova. — Ключові чинники включають очікування збільшення видобутку в США відповідно до політики президента Трампа щодо буріння й ослаблення геополітичної напруги в Газі, що знімає побоювання через подальшу ескалацію перебоїв у постачанні з ключових видобувних регіонів».

Більш широкі економічні наслідки тарифів США можуть ще сповільнити зростання світового попиту на нафту, додала вона.

Трамп заявив, що додасть нові тарифи до своєї загрози санкцій проти росії, якщо країна не укладе угоду про припинення війни в Україні. Він додав, що це також можна застосувати до «інших країн-учасниць».

Він також пообіцяв вдарити по Європейському Союзу митами, запровадити 25% мита проти Канади й Мексики, і сказав, що його адміністрація обговорює 10% штрафне мито для Китаю, оскільки фентаніл відправляється до США звідти.

У понеділок він також оголосив надзвичайний стан в енергетичній сфері. Це має на меті надати йому повноваження зменшити екологічні обмеження на енергетичну інфраструктуру й проєкти і полегшити видачу дозволів на нову транспортну й трубопровідну інфраструктуру, хоча деякі аналітики скептично ставляться до темпів зростання видобутку нафти у найближчій перспективі.

«Загалом політика Трампа викликає волатильність, і ринок уважно спостерігатиме за тим, як санкції, розширення буріння й торгова політика змінюватимуться при формуванні світового нафтового ландшафту», — сказала Сачдева з Phillip Nova.

Одночасно запаси нафти в США зросли на 958 тис. барелів за тиждень, що закінчився 17 січня, згідно з даними Американського інституту нафти в середу.

Запаси бензину зросли на 3,23 млн барелів, а запаси дистиляту – на 1,88 млн барелів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти