У початок

Ціни на нафту знижуються на тлі зростання запасів у США

Ціни на нафту впали в четвер, оскільки несподіване збільшення запасів у США підігріло побоювання щодо повільного попиту з боку найбільшого світового споживача нафти, хоча падіння було обмежено побоюваннями, що потенційне розширення війни в Газі може порушити постачання на Близький Схід.

Як повідомляє Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 28 центів, або 0,3%, до $84,97 за барель на 03:10 GMT. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate впали на 31 цент, або 0,4%, до $80,59 за барель.

Обидва контрольні показники встановилися трохи вище за попередній у середу.

«Очікуване збільшення запасів сирої нафти й бензину в США тисне на ринок через побоювання ослаблення попиту», — сказав Цуйоші Уено, старший економіст дослідницького інституту NLI.

«Але ринок перебуває у складній ситуації, що підкріплюється перспективою того, що ескалація боїв між Ізраїлем і «Хезболлою» може перешкодити постачанню», — додав він.

Управління енергетичної інформації США (EIA) повідомило про стрибок запасів сирої нафти в країні минулого тижня на 3,6 млн барелів, що здивувало аналітиків, опитаних Reuters, які очікували падіння на 2,9 млн барелів.

Запаси бензину в США також зросли на 2,7 млн барелів порівняно з очікуванням аналітиків на скорочення на 1 млн барелів.

Продукція, що постачається для автомобільного бензину, минулого тижня впала приблизно на 417 тис. барелів на день (б/д) – до 8,97 млн ​​б/д. Чотиритижневий середній попит на 2% нижчий від рівня минулого року.

«Ми вважаємо, що зростання ринку обмежено низьким попитом на бензин у США, попри початок пікового літнього сезону», — сказав Емріл Джаміль, старший аналітик LSEG Oil Research.

Зі слів Джаміля, рентабельність бензину, відображена розбіжністю між бензином Brent і WTI, знизилася після піку в березні в діапазоні $30 за барель.

«Ця слабкість ще більше посилюється млявим попитом на дизельне пальне як у Європі, так і в США, причому маржа впала з минулого серпня», — додав він.

Тим часом побоювання щодо поширення війни в Газі на Ліван обмежили падіння цін.

На Близькому Сході останніми тижнями загострилася транскордонна напруга між Ізраїлем і ліванською «Хезболлою», що викликало побоювання повної війни між ними, яка може залучити інші регіональні сили, включно з великим виробником нафти Іраном.

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що його країна солідарна з Ліваном, і закликав країни регіону підтримати.

Ізраїльські війська завдали ударів по кількох районах Гази в середу, і жителі повідомляли про запеклі бої вночі в Рафаху на півдні палестинського анклаву.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти