У початок

Ціни на нафту перейшли до невеликого зростання, Brent — $113,28 за барель

Ціни на нафту перейшли до невеликого зростання в понеділок після різкого падіння в п'ятницю через збільшення побоювань ринку, що швидке посилення грошово-кредитної політики Федеральною резервною системою (ФРС) спровокує рецесію в економіці США.

Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 14:40 кск у понеділок становить $113,28 за барель, що на $0,16 (0,14%) вище за ціну на закриття попередньої сесії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить на цей час $109,94 за барель, що на $0,38 (0,35%) вище за підсумкове значення попередньої сесії.

Напередодні Brent здешевшала на 5,6%, а за підсумками тижня – на 7,3%, WTI – відповідно на 6,8% і 9,2%. До цього Brent показувала підйом за підсумками чотирьох тижнів поспіль, WTI – семи.

«Уповільнення глобального економічного зростання зараз здається неминучим», — зазначає аналітик PVM Oil Associates Стівен Бреннок, слова якого наводить агентство Bloomberg.

«Агресивне посилення грошово-кредитної політики Федрезервом, зміцнення долара й сигнали збільшення росією обсягів виробництва й експорту створюють «ведмежий» коктейль на нафтовому ринку», — каже Бреннок.

За даними Bloomberg, Китай минулого місяця імпортував рекордні 8,42 млн тонн російської нафти — на 55% більше, ніж роком раніше.

Тим часом Лівія збільшила видобуток до 800 тис. барелів на добу (б/д), хоча ще недавно Міністерство енергетики цієї країни заявляло, що виробництво нафти становить лише 100-200 тис. б/д. Зростання видобутку в Лівії показує, що збої постачання з боку країн ОПЕК будуть менш суттєвими, ніж очікувалося.

Засновник сінгапурської Vanda Insights Вандана Харі зазначає, що попри побоювання щодо перспектив світової економіки, проблема зниження пропозиції нафти на світовому ринку збережеться, доки триває російська війна в Україні.

Це підтримуватиме нафтовий ринок, вважає вона.

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхольм заявила у вихідні, що попит на бензин у країні продовжить зростати, і ймовірність збереження високих цін залишається.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти