У вівторок ціни на нафту різко зросли, але залишилися біля двотижневого мінімуму після того, як слабкі економічні дані з Китаю й прогнози потепління погоди в інших країнах погіршили прогнози попиту.
Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 42 центи, або 0,54%, до $77,5 за барель, на 04:30 GMT. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США зросли на 34 центи, або 0,46%, до $73,51. У понеділок Brent встановився на найнижчому рівні з 9 січня, тоді як WTI досяг мінімуму з 2 січня.
Як пише Reuters, Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, повідомив у понеділок про несподіване скорочення виробничої діяльності в січні, що посилило занепокоєння зростанням глобального попиту на сиру нафту.
«Загальний тон обережності у середовищі ризиків у поєднанні зі слабкішими показниками PMI в Китаї, які ставлять під сумнів перспективи попиту на нафту в цій країні, можуть гальмувати ціни на нафту», — сказав аналітик IG Єп Джун Ронг.
Очікується, що попит на сиру нафту в Китаї також постраждає через останні санкції США щодо торгівлі російською нафтою. Аналітики FGE вважають, що нафтопереробні заводи (НПЗ) у Шаньдуні найближчим часом втрачають до 1 млн барелів на день (б/д) постачань сирої нафти через заборону, накладену Shandong Port Group на танкери, які перебувають під санкціями США.
«Альтернативні барелі сирої нафти (російським постачанням) шукаються одночасно, але вони мають набагато більшу вартість», – зазначають аналітики.
Кілька незалежних НПЗ у Китаї призупинили роботу або планують це зробити на невизначений період обслуговування, повідомили Reuters джерела, оскільки нові китайські тарифи й податкова політика призводять заводи до збитків.
Індія, третій за величиною імпортер сирої нафти в світі, також стикається з перебоями у постачанні російської нафти, але тамтешні нафтопереробники користуються періодом згортання санкцій, щоб здійснювати закупівлі до березня, кажуть аналітики FGE.
У США, за прогнозами погоди, протягом цього тижня температура буде вищою за норму, що негативно впливає на попит на паливо для опалення після того, як екстремальні холоди спровокували ралі природного газу й дизельного пального у попередні сесії.
«Температури в обох регіонах (США з Європою) зростають, що дозволяє дещо знизити попит на паливо для опалення», — сказав у понеділок нафтовий аналітик StoneX Алекс Ходес.
Широкі фінансові ринки перебували під тиском сплеску інтересу до недорогої моделі штучного інтелекту, запущеної китайською компанією DeepSeek.
«Втрати (на ринку нафти) здаються відносно обмеженими через потрясіння в американських технологічних акціях», — сказав Yeap з IG.
Проте обережність, ймовірно, збережеться, оскільки наближається крайній термін введення тарифів США 1 лютого, а будь-які потенційні торговельні обмеження, ймовірно, створять ризики зниження світового зростання, що може призвести до зниження тиску на нафту, зазначив аналітик.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти