Експортний паритет (netback) при постачанні нафти із Західного Сибіру через балтійський порт «приморськ» опустився 21 лютого до 40 897 руб. за тонну — мінімуму із січня минулого року, показали розрахунки Reuters.
Зниженню величини паритету сприяло зміцнення курсу рубля до долара США до 88,5103 за одночасного зниження котирувань північноморського маркера Brent до $74,88 за барель.
Як вважають трейдери, зниження netback може чинити тиск на ціни для партій нафти з постачанням на внутрішній ринок рф у березні, торги якими розпочнуться найближчими днями.
Згідно з моніторингом Reuters, netback у період торгів лютневою нафтою на ринку рф був на позначці 47 483 руб. за тонну (fip нижньовартівськ), а обсяги цього місяця продавалися за 51 300-51 700 руб./т, або з премією близько 4 тис. руб. до експорту.
російські трейдери орієнтуються при формуванні внутрішніх нафтових цін на величину netback під час продажу сировини через порти на заході рф, приведену до пунктів здачі у систему «транснєфті».
Netback розраховується на основі вартості північноморського маркера Brent за вирахуванням знижки на сорт Urals, яка формується з урахуванням ліквідності російського сорту переважно на азійських ринках, а також транспортних витрат і курсу рубля. Reuters оцінює знижку на Urals обсягом $12,87 за барель.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти