У початок

Четвертий великий російський НПЗ зупинився після удару БпЛА

Сизранський НПЗ «роснєфті» призупинив переробку нафти через пожежу, що виникла після атаки безпілотника в ніч проти 19 лютого, повідомляє Reuters із посиланням на джерела в галузі.

За словами співрозмовників агентства, на заводі, який випускає щорічно 800 тис. т бензину і 1,5 млн т дизпалива, спалахнула єдина справна установка первинної переробки нафти АВТ-6, ще одна установка — АВТ-5, вдвічі меншою потужністю, — перебуває в технологічному простої.

Через аварію в сизрані «роснєфть», за словами джерел Reuters, 19 лютого стрімко знизила відвантаження палива на самарській групі НПЗ: бензину Аі-92 було реалізовано на чверть менше (1800 т), а постачання АІ-95 впало вдвічі, до 1200 т.

Сизранський НПЗ став четвертим заводом, який призупинив виробництво у 2025 році через низку атак українських БПЛА.

24 січня припинив відвантаження рязанський НПЗ — найбільший завод «роснєфті», на який припадає 5% усієї нафтопереробки в росії. За два тижні підприємство повернулося до роботи, але з неповним завантаженням. Лише на 60% потужності, за словами джерел Reuters, працює волгоградський НПЗ «лукойлу», який потрапив під удар БПЛА 3 лютого. Робота заводу, який є найбільшим постачальником палива для Південного федерального округу, відновилася 12 лютого, але у неповному режимі.

Простоює астраханський ГПЗ «газпрому», що випускає бензин та дизпаливо для південних регіонів. Він потрапив під удар у ніч на 4 лютого, а його ремонт може тривати місяці, говорили джерела Reuters. За оцінкою Reuters, через низку нальотів БпЛА на початку 2025 року росія втратила 10% потужностей НПЗ.

2024 року через атаки дронів і проблеми з ремонтом обсяги нафтопереробки в росії впали до 12-річного мінімуму — 267 млн т. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн т. Відповіддю уряду стало засекречення статистики. У травні міненерго перестало передавати до росстату оперативні дані щодо випуску бензину, а в серпні «гриф секретно» наклали на статистику з випуску дизельного палива. «Часто статистичні дані про виробництво моторних палив, що публікуються росстатом, можуть бути використані для необґрунтованого тиску на ринок і створення штучного ажіотажу», — пояснювало відомство.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти