У початок

Brent зростає до $70 — ринок реагує на санкції ЄС

Ціни на нафту дещо зросли у п’ятницю, попри очікуване незначне тижневе зниження, оскільки інвестори зважують вплив нових санкцій Європейського Союзу проти росії.

Станом на 09:12 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на $0,50, або 0,72%, до $70,02 за барель. Ф’ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate піднялися на $0,61, або 0,9%, до $68,15 за барель.

На цих рівнях контракти демонструють незначні тижневі втрати — 0,5% для Brent і 0,4% для WTI.

Інвестори оцінюють потенційний вплив на глобальний нафтовий баланс від 18-го пакету санкцій ЄС проти росії через її повномасштабну війну в Україні. Нові заходи спрямовані на енергетичний сектор, зокрема нафтову промисловість.

Дипломати повідомили Bloomberg, що останній пакет санкцій передбачає зниження граничної ціни на купівлю російської сирої нафти країнами G7 — до $47,60 за барель.

«Ні обмеження цін на російську нафту, ні додавання танкерів «тіньового флоту» до санкційного списку поки що не порушили експорт з росії, тому ринок залишається скептичним щодо ефективності нових санкцій», — зазначив аналітик UBS Джованні Стауново.

Інвестори також очікують новин зі Сполучених Штатів щодо можливих додаткових санкцій після того, як президент Дональд Трамп на початку тижня пригрозив обмеженнями для покупців російського експорту, якщо москва не укладе мирну угоду протягом 50 днів.

«Зрештою, залишається лише чекати на можливі суттєві зміни в санкціях і митній політиці США», — йдеться у записці аналітиків Commerzbank.

Ціни також підтримали атаки безпілотників на нафтові родовища в Іракському Курдистані, які тривали чотири дні й призвели до зупинки половини видобутку в регіоні. У четвер це спричинило зростання обох контрактів на $1.

«Атаки неминуче матимуть негативні наслідки, оскільки видобуток у регіоні скоротився з 280 тис. барелів на добу (б/д) – до приблизно 130 тис. б/д», — повідомив аналітик PVM Тамаш Варга.

Офіційні особи вказали на підтримувані Іраном збройні формування як на ймовірне джерело нападів, хоча жодна група не взяла на себе відповідальність.

Попри атаки, федеральний уряд Іраку заявив у четвер, що Іракський Курдистан відновить експорт нафти трубопроводом до Туреччини після дворічної перерви.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти