У початок

Brent здорожчала до $96,19 за барель

Ціни на нафту піднімаються третю сесію поспіль на тлі очікування зростання попиту в Китаї внаслідок зміни політики влади країни щодо боротьби з COVID-19, а також нових заходів підтримки економіки.

Вартість січневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:15 за Києвом у понеділок становить $96,19 за барель, що на $0,2 (0,21%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у п'ятницю ці контракти здорожчали на $2,32 (2,5%), до $95,99 за барель, повідомляє «Інтерфакс».

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на цей час на $0,14 (0,16%), до $89,1 за барель. На час закриття попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $2,49 (2,9%), до $88,96 за барель.

За підсумками минулого тижня Brent здешевшала на 2,6%, WTI – на 3,9%.

Збільшення споживання нафти Китаєм може збігтися в часі зі скороченням пропозиції на ринку у зв'язку з набуттям чинності європейським ембарго на імпорт російської нафти і скороченням видобутку ОПЕК+, зазначає агентство Bloomberg.

Минулого тижня Пекін оголосив про скорочення масового тестування людей на коронавірус, а також про розпуск «карантинних таборів». У суботу влада країни заявила, що планує подальші поступові зміни, завдяки яким ковідні обмеження стануть більш сфокусованими, але не м'якими.

«Коригування Китаєм політики «нульової терпимості» до коронавірусу дає потужний сигнал нафтовому ринку», — зазначає аналітик SPI Asset Management Стівен Іннес.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен заявила минулими вихідними, що набрання чинності європейським ембарго на закупівлю нафти в рф 5 грудня «з великою ймовірністю» змусить москву продавати частину нафти за ціною, не вищою від стелі, встановленої США з їхніми союзниками, якщо росія хоче уникнути суттєвого скорочення нафтового експорту.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти