У початок

Brent здорожчала до $101,9 за барель

Котирування нафти ростуть у понеділок, трейдери стежать за ситуацією в Лівії, а також за ходом переговорів щодо іранської ядерної угоди.

Минулими вихідними в Тріполі відбулися бойові зіткнення між двома збройними формуваннями, в результаті яких загинуло понад 20 чоловік. Це викликало побоювання, що на Лівію чекає черговий повномасштабний конфлікт, унаслідок якого постачання нафти на світовий ринок скоротяться.

Іран тим часом продовжить вивчати пропозиції США щодо ядерної угоди принаймні до 2 вересня, повідомило державне агентство новин Nour News.

На 8:15 за київським часом жовтневі ф'ючерси на Brent дорожчали на лондонській біржі ICE Futures на $0,89 (0,88%), до $101,88 за барель. У п'ятницю Brent здорожчала на $1,65 (1,7%), до $100,99 за барель.

Жовтневі ф'ючерси на WTI на цей час дорожчали на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) на $1 (1,07%), до $94,06 за барель. За попередню сесію контракт здорожчав на $0,54 (0,6%), до $93,06 за барель.

За підсумками минулого тижня Brent здорожчала на 4,4%, WTI – на 2,9%.

«Попри «яструбину» позицію найбільших світових центробанків, що означає подальше зростання процентних ставок і послаблення економічного зростання, нафта продовжує дорожчати, оскільки баланс попиту і пропозиції говорить на користь підвищення цін, – сказав Bloomberg керуючий директор Vanir Global Markets Pte в Сінгапурі Джеймс Вістлер. – Зберігається можливість скорочення видобутку ОПЕК, оскільки Лівія і Конго підтримують позицію Саудівської Аравії, при цьому також залишається проблема постачання нафти з Казахстану».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти