Ціни на нафту злетіли вище у четвер, у перший день торгів 2025 року, оскільки інвестори, які повернулися з відпустки, обережно дивилися на відновлення економіки Китаю й попиту на паливо після обіцянки президента країни Сі Цзіньпіна сприяти зростанню.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 17 центів, або 0,06%, до $74,82 за барель на 05:47 за Гринвічем після того, як у вівторок, в останній торговий день 2024 року, вони підвищилися на 65 центів. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США підвищилися на 19 центів, або 0,26%, до $71,91 за барель, після закриття на 73 центи вище попередньої сесії.
Як пише Reuters, у вівторок у своїй новорічній промові президент Китаю Сі заявив, що країна впроваджуватиме більш проактивну політику для сприяння зростанню 2025 року.
Згідно з дослідженням приватного сектору Caixin/S&P Global у четвер, промислова діяльність Китаю зросла у грудні, але повільніше, ніж очікувалося, на тлі занепокоєння перспективами торгівлі й ризиків від тарифів, запропонованих обраним президентом США Дональдом Трампом.
Дані повторюють офіційне опитування, опубліковане у вівторок, яке показало, що виробнича діяльність Китаю у грудні майже не зросла, хоча послуги й будівництво відновилися. Дані свідчать про те, що політичне стимулювання проникає в окремі сектори, оскільки Китай готується до нових торгових ризиків.
Зі слів ринкового аналітика IG Тоні Сікамора, трейдери повертаються за свої робочі столи та, ймовірно, зважують вищі геополітичні ризики, а також майбутній вплив Трампа.
«Завтрашній випуск виробництва ISM у США стане ключовим для наступного кроку сирої нафти», — додав Сікамор.
З його слів, тижневий графік WTI згортається у більш вузький діапазон, що свідчить про наближення значного руху.
«Замість того, щоб намагатися передбачити, яким чином відбудеться перерва, ми будемо схильні дочекатися перерви, а потім піти з нею», — додав він.
Інвестори також очікують щотижневих даних про запаси нафти в США від Управління енергетичної інформації, які було відкладено до четверга через новорічні свята.
Очікується, що минулого тижня запаси сирої нафти й дистилятів у США впали, тоді як запаси бензину, ймовірно, зросли, показало розширене опитування Reuters у вівторок.
Згідно з даними EIA у вівторок, попит на нафту у США зріс до найвищого рівня з часів пандемії у жовтні на рівні 21,01 млн барелів на день (б/д), що приблизно на 700 тис. б/д більше, ніж у вересні.
Видобуток сирої нафти провідним світовим виробником зріс до рекордних 13,46 млн б/д у жовтні, що на 260 тис. б/д більше, ніж у вересні, йдеться у звіті.
2025 року ціни на нафту, ймовірно, будуть обмежені $70 за барель, що знизиться протягом третього року після падіння на 3% 2024 року, оскільки слабкий попит у Китаї й зростання глобальних постачань нівелюють зусилля ОПЕК+ з підтримки ринку, як показало щомісячне опитування Reuters.
У Європі росія на Новий рік припинила експорт газу через радянські трубопроводи, що пролягають через Україну. Проте широко очікувана зупинка не вплине на ціни для споживачів у Європейському Союзі, оскільки деякі покупці організували альтернативні постачання, тоді як Угорщина продовжуватиме отримувати російський газ через трубопровід «Турецький потік» дном Чорного моря.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти