Ціни на нафту незначно змінилися на азійських торгах у четвер, оскільки прогнози щодо слабкого попиту й більшого, ніж очікувалося, зростання запасів бензину і дистилятів у США спричинили вигоду від додаткового раунду санкцій ЄС, які загрожують потокам російської нафти.
Станом на 05:19 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent здорожчали на 14 центів, до $73,66 за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США здорожчали на 6 центів, до $70,35. У середу обидва контрольні показники зросли більш ніж на $1 кожен.
Reuters повідомляє, що у середу ОПЕК п’ятий місяць поспіль знизила свої прогнози зростання попиту на 2025 рік і на найбільшу суму.
«Інвестори будуть уважно стежити за оцінками МЕА щодо ринкового балансу на 2025 рік, які відображатимуть нещодавнє оголошення ОПЕК», — йдеться у заяві аналітиків ANZ у четвер.
Згідно з даними Управління енергетичної інформації, у Сполучених Штатах, найбільшому споживачі нафти у світі, минулого тижня запаси бензину й дистилятів зросли більш ніж очікувалося.
Слабкий попит, особливо у найбільшому імпортері – Китаї, і зростання пропозиції поза ОПЕК+ стали двома чинниками, що обумовили цей крок. Однак інвестори очікують зростання попиту в Китаї після того, як цього тижня Пекін оприлюднив плани прийняти «відповідно м’яку» монетарну політику на 2025 рік, що може стимулювати попит на нафту.
Глобальний попит на нафту цього місяця зріс повільніше, ніж очікувалося, але залишився стабільним, заявили аналітики JPMorgan у своїй четверговій записці.
«Зростання (попиту на нафту) протягом останнього тижня було пом’якшене невеликим скороченням споживання авіаційного палива у більшості країн світу», – йдеться у записці.
У листопаді китайський імпорт сирої нафти також зріс у річному обчисленні вперше за сім місяців, збільшившись більш ніж на 14% порівняно з роком раніше.
Тепер ринок буде стежити за сигналами зниження процентних ставок Федеральним резервом США наступного тижня.
Ціни зросли у середу після того, як посли Європейського Союзу погодили 15-й пакет санкцій проти росії через її війну проти України. Вони націлилися на «тіньовий флот» суден, з допомогою якого росія обійшла ліміт ціни в $60 за барель, встановлений G7 на російську морську сиру нафту 2022 року, зберігши свій потік нафти.
У кремлі заявили, що повідомлення про можливе посилення санкцій США проти російської нафти свідчать про те, що адміністрація президента Джо Байдена хоче залишити важку спадщину американсько-російським відносинам.
Міністр фінансів Джанет Єллен заявила в середу, що США продовжують шукати креативні способи скорочення доходів росії від нафти, додавши, що зниження світового попиту на нафту створило можливість для додаткових санкцій.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти