Ціни на нафту зросли в п’ятницю після заяви Китаю про відкритість до перемовин з США з митного питання. Це породило надії на послаблення торговельної напруженості між двома найбільшими економіками світу.
Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на $0,49 (0,8%), до $62,62 за барель, на 4:46 за Гринвічем. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) додала $0,50 (0,8%) – до $59,74 за барель.
Як пише Reuters, Міністерство торгівлі Китаю заявило, що Пекін «оцінює» пропозицію Вашингтона щодо перемовин, що може стати першим кроком до розв’язання питання мит, введених адміністрацією Трампа.
Це стало позитивним сигналом для ринку, який останніми тижнями відчував тиск через перспективу збільшення видобутку ОПЕК+ і можливу рецесію глобальної економіки.
«Якщо Вашингтон підтримає це, як я й очікую, це може докорінно змінити похмурий настрій, який охопив ринки протягом тижнів», – зазначила Вандана Харі, засновниця Vanda Insights.
Ціни на нафту також підтримали коментарі президента США Дональда Трампа про можливість запровадження вторинних санкцій проти покупців іранської нафти. Його заява пролунала після того, як перемовини США й Ірану щодо ядерної програми було відкладено.
У четвер ціни на нафту зросли майже на 2% після коментарів Трампа, компенсуючи частину втрат, викликаних очікуванням збільшення постачань ОПЕК+.
За даними Reuters, Саудівська Аравія, фактичний лідер ОПЕК+, дала зрозуміти союзникам з експертами, що не планує підтримувати ціни на нафту через подальше скорочення постачання.
Кілька членів ОПЕК+ розглядають можливість прискореного зростання видобутку в червні другий місяць поспіль. Група проведе засідання 5 травня, щоб визначити план видобутку на наступний період.
«З огляду на стрімке зростання пропозиції країн, що не входять до ОПЕК+, і структурне зниження світового попиту, ми не бачимо природної точки повернення для цих барелів, і зрештою групі, ймовірно, доведеться зазнати певних цінових труднощів», – зазначено у записці Fitch BMI.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти