У початок

Brent дорожчає на тлі очікувань торговельних перемовин

У четвер ціни на нафту зросли, компенсуючи падіння більш ніж на $1 на попередній сесії. Основним драйвером стали надії на прорив у торговельних перемовинах між США й Китаєм, які є найбільшими споживачами нафти у світі.

Ф'ючерси на Brent піднялися на $0,51 (0,8%), до $61,63 за барель. Американська West Texas Intermediate (WTI) додала $0,57 (1%), до $58,64 за барель станом на 04:20 GMT.

Як пише Reuters, торговельні перемовини виступають фактором підтримки ринку.

«Оптимізм щодо переговорів між США й Китаєм, які мають відбутися на вихідних, є ключовим фактором відновлення нафтового ринку», – зазначила незалежний ринковий аналітик Тіна Тенг.

Вона додала, що ознаки деескалації торговельної війни покращили настрої на ринку, спричинивши відновлення цін на нафту.

Міністр фінансів США Скотт Бессент зустрінеться з головним економічним чиновником Китаю 10 травня у Швейцарії, щоб обговорити торговельну суперечку, яка негативно впливає на світову економіку.

Президент Дональд Трамп натякнув, що Китай ініціював перемовини, однак дав зрозуміти, що не має наміру знижувати американські мита для стимулювання діалогу. Бессент уточнив, що зустріч у Швейцарії буде лише початком, а не просунутим діалогом.

Попри позитивні очікування, побоювання щодо слабкого попиту стримують зростання цін на нафту. Федеральна резервна система США (ФРС) залишила процентні ставки незмінними, попередивши про економічну невизначеність.

«ФРС дала зрозуміти, що ставки, ймовірно, залишаться стабільними, доки наслідки митної політики не стануть зрозумілими. Це призвело до зміцнення долара США, що створило несприятливі умови для ширших товарних ринків», – йдеться у звіті ING.

Зміцнення долара робить нафту, деноміновану в доларах, дорожчою для власників інших валют, що знижує загальний попит.

Водночас відбуваються інші процеси, які теж впливають на ринок. Так, ОПЕК+ нарощує видобуток, а в США зростають запаси бензину.

Минулого тижня запаси бензину в США зросли, викликаючи занепокоєння аналітиків, що споживання залишається слабким напередодні літнього сезону.

Водночас ОПЕК+, своєю чергою, підтвердило плани на збільшення видобутку нафти, що створює додатковий тиск на ціни.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти