Кабінет міністрів звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням пришвидшити підписання законів про підвищення податків і про держбюджет на 2025 рік.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив в ефірі телемарафону, передає «Бізнес.Цензор».
«І закон про державний бюджет на 2025 рік, і закон про зміни до Податкового кодексу будуть підписані найближчими днями. Це є однією з ключових вимог наших кредиторів, Міжнародного валютного фонду. Уряд уже звернувся до Офісу президента, до президента щодо якнайшвидшого підписання цих двох законопроєктів», – сказав Шмигаль.
«Вони є важливими з погляду наповнення коштами всіх витратних статей для оборони нашої держави як цього, так і наступного року. Отже, сподіваємося, що найближчими днями обидва закони будуть підписані», – додав глава уряду.
Він зазначив, що уряд прогнозує, що закон про підвищення податків набуде чинності з 1 грудня.
Нагадаємо, цим законопроєктом передбачається зокрема встановлення наступних щомісячних авансових внесків з податку на прибуток з АЗС (за кожну):
а) обсягом 60 тис. грн за кожне місце, крім випадків, передбачених підпунктами «б» і «в»;
б) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація винятково скрапленого газу, – обсягом 30 тис. грн за кожне місце;
в) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація кількох видів пального і при цьому частка реалізації скрапленого газу у літрах, приведених до температури 15°C, у загальному обсязі реалізованого протягом попереднього місяця пального становить 50% і більше, – обсягом 45 тис. грн за кожне місце.
У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного (податкового) року, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) рік, сума такого перевищення не переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів.
Окрім цього, сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток не підлягає поверненню платнику податку як надміру та/або помилково сплачені податкові зобов’язання, не може бути зарахована в рахунок інших податків і зборів (обов’язкових платежів).
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти