У початок

АРМА й «Укрнафта» звернулися до РНБО щодо Сахалінського родовища

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) і ПАТ «Укрнафта» закликають Раду національної безпеки і оборони України (РНБО) вирішити питання використання «Укрнафтобурінням» спеціального дозволу на період дії режиму воєнного стану для забезпечення надходжень у держбюджет.

Про це повідомляє прес-служба «Укрнафти».

Зазначається, що голова АРМА Олена Дума під час публічного звіту агентства за 2023 рік звернулася до народних депутатів із закликом внести законопроєкт, який би врегулював можливість використання спеціального дозволу на користування надрами й видобуток вуглеводнів на Сахалінському родовищі у Харківській області як такого, що має національне значення, і не допустити припинення мільярдних надходжень до державного бюджету України.

Відповідний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді України 01.04.2024 р. за №11137.

«Тому 1 квітня 2024 року АРМА й ПАТ «Укрнафта» з метою забезпечення безперебійного видобутку вуглеводів, постачання газу для населення, а також стабільних надходжень згідно з договором управління звернулися зі спільною заявою до Ради національної безпеки і оборони України», — йдеться у повідомленні.

У заяві до РНБОУ зазначено аргументовані пропозиції Національного агентства і ПАТ «Укрнафта», зокрема про прийняття рішень щодо звернення до Верховної Ради України щодо підтримки законопроєкту про внесення змін до Кодексу України про надра щодо можливості надання у період дії режиму воєнного стану спеціального дозволу без проведення аукціону за рішенням РНБО на підставі договору про управління активами, укладеного з АРМА.

«Сподіваємося, заява щодо захисту національних інтересів і безпеки держави й уже зареєстрований законопроєкт отримають позитивний відгук від РНБОУ, президента і Верховної Ради України», — додали в АРМА.

Нагадаємо, ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» володіло спецдозволом на користування надрами й видобуток вуглеводнів на Сахалінському родовищі у Харківській області. На жаль, рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду спецдозвіл було анульовано, що поставило під загрозу національні інтереси й енергетичну безпеку держави. При цьому Верховний суд своєю ухвалою від 12 грудня 2023 року відмовив у провадженні за касаційною скаргою АРМА, а також відмовив у касаційному оскарженні і ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».

Прогнозовані показники на 2024 рік чистого прибутку ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», який є джерелом формування доходів держави від управління активами, розрахунково із середніх показників діяльності товариства за 11 місяців 2023 року становили 6,5 млрд грн.

Втрати місцевого і державного бюджету України від недоотримання надходжень через зупинку видобувної діяльності ПрАТ «Укрнафтобуріння» (без урахування ПДФО, ЄСВ і військового збору) становлять 410,455 млн грн щомісячно.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти