У початок

Aramco знижує ціни на сиру нафту для Азії в серпні через слабкий попит

Saudi Aramco другий місяць знижує ціни на всі свої сорти нафти для Азії в знак того, що найбільший у світі експортер сирої нафти продовжує слабкий попит на своєму основному ринку, пише Bloomberg.

Ціни на нафту зросли протягом останнього місяця, оскільки Aramco скоротила експорт, а червневі постачання клієнтам за кордоном упали до 10-місячного мінімуму. Ціни на нафту марки Brent відновилися після падіння до рівня вище $85 за барель, оскільки на Близькому Сході зберігалися геополітичні ризики, а ураган «Берил» загрожував скоротити видобуток у США.

Aramco знизить ціну на свою флагманську нафту Arab Light на 60 центів за барель — до $1,8 за барель вище від регіонального орієнтира для відвантаження в серпні. Трейдери й нафтопереробники очікували, що Aramco знизить офіційну ціну продажу на 90 центів, згідно з опитуванням.

Минулого місяця група виробників ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією й росією окреслила квоти на видобуток до кінця наступного року. Деякі учасники, які робили додаткові скорочення випуску, погодилися поступово повернути деякі з них, починаючи з жовтня.

Це рішення призвело до падіння марки Brent до найнижчого рівня з лютого через побоювання, що більш м’яке зростання попиту не поглине додаткової пропозиції. Саудівська Аравія, найбільший виробник в Організації країн-експортерів нафти й де-факто лідер групи, пізніше підкреслила, що група може прийняти рішення не продовжувати підвищення і продовжуватиме стежити за ринковими умовами. Згодом ціни відновилися від мінімумів, які спостерігалися після зустрічі.

Saudi Aramco підняла всі ціни для північно-західної Європи й Середземномор’я на 90 центів за серпень. Деякі ціни для США також були трохи підвищені.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти