У початок

АМКУ відкрив справу про перехід «труби» під управління «Укртранснафти»

Також є російською мовою

Антимонопольний комітет України розпочав справу про концентрацію компанією «Укртранснафта» в управлінні майна, що належить компанії «ПрикарпатЗахідтранс», йдеться у повідомленні АМКУ.

«Розпорядженням державного уповноваженого від 02.06.2021 року № 09/137-р розпочато справу № 128-25 / 12-21-ЕК про концентрацію у вигляді придбання АТ «Укртранснафта» (м.Київ, 31570412) в управління майна (активів) у вигляді єдиного майнового комплексу, що належить ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» (м.Рівне, 13990932)», – сказано у повідомленні.

Відзначимо, в кінці лютого 2021 р. «Укртранснафта» розпочала прийом на тимчасове відповідальне зберігання об'єктів частини СЗН. Витрати на охорону й утримання трубопроводу було узгоджено НАК «Нафтогаз України», водночас держава повинна була компенсувати компанії ці витрати відповідно до чинного законодавства.

Пізніше «Укртранснафту» було відібрано переможцем конкурсу на керуючого активами української ділянки нафтопродуктопроводу. Для повноцінної експлуатації ділянки компанії необхідно отримати велику кількість дозвільних документів, зокрема і дозвіл АМКУ.

Для управління нафтопродуктопроводом «Укртранснафта» вже створила в своїй організаційній структурі окремий департамент. До його складу увійшли працівники компанії і попереднього експлуатанта ділянки «ПрикарпатЗахідтранс».

Як повідомлялося, раніше Енергетична митниця Державної митної служби відмовила «Укртранснафті» в наданні дозволів на використання митних складів на території частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара–Західний напрямок».

Крім того, за інформацією enkorr, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відмовило «Укртранснафті» в компенсації витрат, понесених підприємством за послуги з відповідального зберігання всіх об'єктів.

Утім, 3 червня на зборах акціонерів «Укртранснафти» було прийнято рішення відмовитися від державної компенсації за тимчасове відповідальне зберігання арештованого майна, зокрема об'єктів лінійної частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара–Західний напрямок».

Нагадаємо, РНБО 19 лютого доручила Кабінету міністрів України вжити необхідних заходів для повернення в державну власність частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара–Західний напрямок», що проходить територією України.

Правоохоронним органам поставлено завдання з'ясувати обставини, за яких держвласність опинилася в приватних руках.

Низка ЗМІ називали політика і бізнесмена Віктора Медведчука одним із бенефіціарів СЗН. Водночас партія «Опозиційна платформа – за життя» заявила, що Медведчук і члени його сім'ї не мали і не мають відношення до нафтопродуктопроводу.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти