У початок

АМКУ оштрафував українських «дочок» Engie і Shell

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувала ТОВ «Альянс Холдинг» («АХ»), мажоритарієм якого є англо-голландська Shell, на 43,452 млн грн, і ТОВ «Енжі Енерджі Менеджмент Юкрейн» («ЕЕМЮ» ), яка є «дочкою» французької Engie, — на 3,941 млн грн.

Згідно з повідомленням АМКУ у Facebook, у вересні 2021 року комітет розпочав дослідження дій ПАТ «Газпром», Uniper Gas Transportation & Finance B.V. Wintershall Nederland Transport and Trading B.V. у частині контролю за концентраціями й узгодженими діями суб'єктів господарювання, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

АМКУ дослідив укладання цими компаніями угод про фінансування проєкту «північний потік-2» й розподіл повноважень між його учасниками.

В Україні працюють три пов'язаних з ними компанії – «АХ», «ЕЕМЮ» і ТОВ «БАСФ» («дочка» німецької BASF, як і Wintershall), які не є безпосередніми учасниками проєкту «північний потік-2».

Водночас, згідно зі статтею 63 Закону «Про захист економічної конкуренції», суб'єкти господарювання, пов'язані відносинами контролю, повинні обмінюватися між собою інформацією і вживати заходів із запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Цим трьом компаніям було надіслано вимоги щодо надання інформації про підтвердження чи спростування факту укладання своїми материнськими компаніями угод. Також потрібно надати пояснення необхідності отримання дозволів органів комітету на зазначені дії.

«Жоден із відповідачів не виконав вимоги комітету. Ненадання інформації не дозволило АМКУ встановити, чи повинні були згадані компанії отримувати дозвіл на зазначені узгоджені дії, тому неможливо встановити наявність або відсутність у їхніх діях порушення відповідного законодавства», — наголошується в повідомленні.

За ненадання інформації «АХ» і «ЕЕМЮ» й було оштрафовано, а розгляд справи щодо «БАСФ» триває. При цьому накладений на «АХ» штраф є найбільшим, що накладається АМКУ щодо цього виду порушення.

Газопровід «північний потік-2» так і не запрацював через введені проти росії санкції у відповідь на розв'язану рф повномасштабну війну проти України. Учасники консорціуму – «газпром», Engie, OMV, Shell, BASF і Uniper.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти