У початок

Акцизний законопроєкт Рада може розглянути найближчим часом — нардеп

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики у понеділок, 29 серпня, на своєму засіданні розгляне урядовий законопроєкт щодо повернення акцизного податку на пальне. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив заступник голови комітету Ярослав Железняк.

«Судячи з того, що на комітет виносять #7668 урядовий закон про повернення оподаткування акцизами палива («все по 100»), то знову будуть намагатися поставити у зал (ВР, — ред.)», — написав нардеп.

Він також нагадав, шо минулого разу Рада двічі провалила голосування навіть за включення проєкту цього закону до порядку денного.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 березня 2022 року ухвалила закон №7137-д, яким передбачила нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ і зменшення ПДВ з 20-ти до 7%.

Через п’ять місяців уряд вніс у Верховну Раду законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне, який було зареєстровано на сайті парламенту 14 серпня.

Урядовим документом пропонується запровадити уніфіковану ставку акцизу для всіх видів пального (бензини моторні, важкі дистиляти й інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан) обсягом 100,00 євро за 1000 л. Разом із тим уряд пропонує залишити пільговий ПДВ на пальне, який наразі складає 7% замість 20%.

На думку директора Консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна, після повернення акцизу ціни на нафтопродукти на АЗС залишаться на поточному рівні. Таку ж думку висловив і Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України (Мінінфраструктури ініціювало подання законопроєкту).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти