Управління енергетичної інформації США (EIA) повідомило, що нарощування видобутку ОПЕК+ і невизначеність щодо впливу митної політики США призвели до підвищеної волатильності нафтового ринку у короткостроковій перспективі.
5 травня ціни на нафту опустилися до чотирирічного мінімуму після рішення ОПЕК+ прискорити збільшення видобутку на червень. Згідно з даними Reuters, група розглядає можливість ще більш агресивного нарощування виробництва у найближчому майбутньому.
Попри активну зміну стратегії, EIA прогнозує, що ОПЕК+ утримає видобуток нижче від поточного цільового рівня групи.
За прогнозом EIA, загальна пропозиція від ОПЕК+ 2025 року зросте на 200 тис. барелів на добу (б/д), до 42,9 млн б/д, що трохи перевищує попередній прогноз у 42,8 млн б/д.
Торгова політика президента Трампа, зокрема непередбачувані митні рішення, стала значним фактором нестабільності для нафтового ринку.
Економісти попереджають, що введення нових мит може уповільнити глобальну торгівлю й навіть спровокувати рецесію.
«Вплив додаткових мит на світову економічну активність і попит на нафту залишається дуже невизначеним, що може суттєво позначитися на майбутніх цінах», – йдеться у звіті EIA про короткострокові енергетичні перспективи.
Водночас падіння цін на нафту змусило американських виробників скоротити інвестиції у видобуток й переглянути свої прогнози.
EIA тепер очікує, що видобуток у США цього року встановить менший рекорд – 13,42 млн б/д, порівняно з попереднім прогнозом у 13,51 млн б/д.
2026 року обсяги зростуть до 13,49 млн б/д, що нижче від попередніх оцінок у 13,56 млн.
За даними EIA, середня ціна на West Texas Intermediate (WTI) у США 2025 року становитиме $61,81 за барель, що більш ніж на $2 нижче від попереднього прогнозу.
Агентство також знизило прогноз на нафту Brent на 2025 рік до $65,85 за барель, порівняно з попередньою оцінкою у $67,87.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти