В начало

TotalEnergies укладає 15-річну угоду про СПГ із Sinopec

TotalEnergies підписала головну угоду (HoA) з Sinopec про постачання 2 млн тонн СПГ на рік протягом 15 років з 2028 року, повідомляє Gasworld.

Довгострокова угода зміцнює позиції TotalEnergies у Китаї та є наслідком стратегічної співпраці, підписаної на початку цього року між TotalEnergies і Sinopec під час державного візиту президента Сі Цзіньпіна до Франції.

У Китаї природний газ є ключовим компонентом енергетичного переходу, оскільки він пом’якшує переривчастість швидко зростаючих відновлюваних джерел енергії й допомагає зменшити викиди парникових газів, коли він замінює вугілля у виробництві електроенергії.

Стефан Мішель, президент відділу газу, відновлюваних джерел енергії та електроенергетики TotalEnergies, сказав, що угода демонструє конкурентоспроможність СПГ-бізнесу, даючи змогу розвивати довгострокові продажі в Азії.

Ніу Шуанвен, старший віцепрезидент корпорації Sinopec, зазначив, що HoA ще більше зміцнює співпрацю між двома компаніями у галузі природного газу.

«Природний газ – важливий чинник для реалізації енергетичних переходів і подвійних вуглецевих цілей. Sinopec прагне створити провідну у світі компанію з виробництва чистої енергії й хімічної промисловості й продовжуватиме сприяти переходу до енергетики і чистого, диверсифікованого й безпечного постачання енергії», – сказав він.

Китай повернув собі позицію найбільшого у світі імпортера СПГ 2023 року, коли його імпорт зріс на 12,4%, до 72,1 млн тонн на рік (мт/рік).

Його імпорт, ймовірно, ще зросте, оскільки ціни впадуть, але внутрішній видобуток газу, імпорт газу через трубопроводи й політика, що сприяє вітчизняній енергетичній промисловості, можуть стримувати структурне зростання попиту і залишити китайським покупцям СПГ надлишок законтрактованих обсягів, згідно з даними Інституту енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA).

У зв’язку зі стрімким зростанням довгострокових контрактів, постачання яких розпочнеться цього року, китайські компанії, швидше за все, активізують торгівлю СПГ з покупцями в інших регіонах.

У середньостроковій перспективі IEEFA очікує зростання надлишку законтрактованих обсягів СПГ, оскільки нові контракти, які починають постачання, випереджають зростання попиту на СПГ.

Відповідно до сценаріїв зниження попиту на газ, МЕА заявляє, що до 2030 року Китай може зіткнутися з надлишком природного газу обсягом 80 млрд кубометрів (58,8 млн тонн на рік).

«Зі збільшенням надлишкових обсягів контрактів китайські компанії, ймовірно, стануть дедалі активнішими трейдерами, створюючи для них більш пряму конкуренцію з великими портфельними гравцями», — констатує IEEFA.

Подібно до японських компаній, китайські СПГ-гравці інвестують значні кошти в інфраструктуру СПГ на азійських ринках, що розвиваються, щоб культивувати попит.

Минулого місяця TotalEnergies підписала чартерний контракт з іспанським судновласником Ibaizabal на нове судно-бункер СПГ місткістю 18,6 тис. кубічних метрів.

Судно, яке належить Ibaizabal, постачатиме СПГ на широкий спектр суден (контейнеровозів, танкерів, великих круїзних лайнерів, поромів) у бункерних центрах СПГ TotalEnergies.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти