В начало

Скорочення видобутку ОПЕК+ може підтримати ціни на нафту

Видобуток сирої нафти в Іраку, Казахстані й росії скоротився відповідно до скорочень видобутку ОПЕК+, підтримуючи помірне зростання цін на Brent у найближчій перспективі, повідомляє Goldman Sachs.

Як пише Reuters, Саудівська Аравія, швидше за все, продовжить скорочення видобутку нафти через нещодавнє падіння цін, і тепер є думка, що скорочення видобутку нафти триватиме до квітня 2025 року замість січня, йдеться у повідомленні інвестиційного банку від вівторка.

Goldman Sachs зберіг прогноз середньої ціни на Brent на 2025 рік на рівні $76 за барель.

ОПЕК+, яка включає членів ОПЕК і союзників, таких як росія, обговорює подальшу відстрочку запланованого підвищення видобутку нафти, яке мало початися в січні, повідомили два джерела з групи. На останньому засіданні, яке відбулося 3 листопада, ОПЕК+ погодилася відкласти заплановане грудневе збільшення видобутку на місяць.

«Будь-яке нарощування видобутку в ОПЕК+ буде поступовим і базуватиметься на конкретних даних», — заявили в банку.

У Goldman Sachs додали, що зростання відповідно до вимог ОПЕК+ зі скорочення видобутку свідчить про те, що країни-члени групи працюють разом, щоб стабілізувати ціни на нафту.

Видобуток в Іраку, Казахстані й росії скоротився на 0,5 млн барелів на день (б/д) у листопаді, сказали у Goldman.

Країни-члени ОПЕК навряд чи скасовують добровільне скорочення виробництва у короткостроковій перспективі, заявили керівники світових гігантів торгівлі сировинними товарами Vitol, Trafigura і Gunvor на Energy Intelligence Forum у Лондоні.

Однак, попри скорочення видобутку в ОПЕК+ і затримки зі збільшенням видобутку, цього року ф’ючерси на Brent здебільшого залишалися у діапазоні $70-80, а у вівторок торгувалися нижче від $74.

Минулого тижня Goldman Sachs переглянув ціни на Brent до рівня близько $80 за барель цього року, попри дефіцит 2024 року й геополітичну невизначеність, посилаючись на очікуваний надлишок 2025 року.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти