Міністр нафти Іраку Хаян Абдель-Гані заявив, що іранські нафтові танкери, захоплені військами США у Перській затоці, використовували підроблені іракські документи, повідомляє Reuters.
Адміністрація президента США Дональда Трампа відновила «максимальний тиск» на Іран, відновивши політику, спрямовану на ізоляцію країни від світової економіки й ліквідацію її доходів від експорту нафти, щоб уповільнити розробку Тегераном ядерної зброї.
Абдель-Гані запитали, чи отримував він повідомлення від Сполучених Штатів щодо можливості того, що державний ринок нафти SOMO може бути підданий санкціям через порушення санкцій Ірану.
«Ми отримали кілька усних запитів щодо нафтових танкерів, які були затримані в Перській затоці військово-морськими силами США з іракськими маніфестами доставлення», — сказав міністр нафти на державному телебаченні ввечері в неділю, додавши, що офіційного письмового повідомлення не було.
«Виявилося, що ці танкери були іранськими... і використовували підроблені іракські документи. Ми пояснили це відповідним органам із повною прозорістю, і вони також це підтвердили», — додав він.
Іран вважає сусіда і союзника Ірак життєво важливим для підтримки своєї економіки на плаву під час санкцій. Але Багдад, партнер як Вашингтона, так і Тегерана, побоюється потрапити під приціл політики Трампа щодо тиску на Іран, кажуть джерела.
У грудні агентство Reuters повідомило, що за останні кілька років в Іраку процвітала складна мережа контрабанди мазуту, яка, на погляд окремих експертів, приносить щонайменше $1 млрд на рік Ірану та його помічникам, зокрема за допомогою підробленої документації.
Зі слів Абдель-Гані, SOMO продає сиру нафту винятково компаніям, які володіють нафтопереробними заводами (НПЗ), а не торговим фірмам, додавши, що за схемою стоять кілька трейдерів.
«SOMO працює з повною прозорістю і не вчинив жодних протиправних дій у процесі експорту нафти», — сказав він.
Раніше enkorr повідомляв, що Адміністрація президента США Дональда Трампа готує план зупинення й огляду іранських морських нафтових танкерів у рамках міжнародної угоди, спрямованої на протидію поширенню зброї масового ураження.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти