В начало

Пожежа на нафтобазі «кавказская» унеможливила залізничні постачання нафти в КТК

Пожежа після атаки безпілотних літальних апаратів (БпЛА) на кавказьку нафтобазу у краснодарському краї, звідки здійснюється залізнична перевалка російської нафти в систему Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК), триває шостий день і призвела до знищення пункту прийому нафти в трубопровід, повідомляє Reuters із посиланням на заяву керівництва КТК.

«Після зупинки НПС «кропоткінская» внаслідок удару українських БпЛА обсяг запланованого транспортування на рік із зазначеного пункту було знижено, а після знищення станції «кавказская» в найближчому майбутньому буде неможливим», — повідомили КТК, уточнивши, що щомісячний прийом нафти в пункті становив не менше 130 тис. т.

17 лютого НПС «кропоткінская», найбільша нафтоперекачувальна станція КТК на території росії, розташована в кавказькому районі кубані, зазнала атаки дронів і була виведена з експлуатації.

У КТК також повідомили, що в ніч на 24 березня безпілотниками знову атакували нафтоперекачувальну станцію «кропоткінская», а уламки безпілотників впали в районі станції «кавказская».

Пожежа на нафтобазі в станиці кавказькій виникла внаслідок атаки БпЛА 19 березня і з того часу не припинялася. Викид нафти, що горить, на нафтобазі стався в ніч з 22 на 23 березня з другого палаючого резервуара в процесі гасіння, повідомив 23 березня оперативний штаб краснодарського краю.

Нафтобаза — частина інфраструктури, призначеної для подання російської нафти у системи КТК. Пункт включає залізничний зливний нафтовий термінал на станції «гєтьмановская» і з'єднувальний трубопровід до перекачувальної станції (НПС-6) «кропоткін КТК».

росія почала здавати залізничні партії нафти російського походження через гєтьмановськую систему КТК з 2004 року.

Виробничі потужності приймання й відвантаження нафти, за даними власника термінала компанії «нафтатранс», становлять 6,6 млн т на рік. За даними КТК, фактичні відвантаження становили 1,51 млн т на рік.

Представник КТК повідомляв раніше, що атакована 19 березня нафтобаза не належить консорціуму, який продовжує прокачування нафти з Казахстану у штатному режимі.

КТК, яким йде понад 80% всієї експортної казахстанської нафти, з'єднує родовище Тенгіз на заході Казахстану й низку інших з морським терміналом КТК у південній озеріївці біля новоросійська.

Акціонери КТК – росія, якій належить 31%, Казахстан (20,75%), Chevron (15%) і приватні компанії.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти