В начало

Потоки СПГ в Європу досягли абсолютного максимуму

У січні-травні 2023 року надходження СПГ становлять близько 56,2 млрд куб. м – на 7% більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

За підсумками травня надходження скрапленого природного газу (СПГ) із терміналів до газотранспортної системи Європи сягнули рекордних 12,16 млрд куб. м. Про це свідчать дані Gas Infrastructure Europe (GIE) у п’ятницю, 2 червня, повідомляє «Кореспондент».

Попередній максимум було встановлено у квітні 2023 року. Загалом у січні-травні 2023 року надходження СПГ становлять близько 56,2 млрд куб. м – на 7% більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

Як свідчать дані Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG), у поточному році СПГ посідає перше місце за часткою серед джерел отримання газу Європою – 35%. На другому місці з часткою 26% – постачання з Північного моря (в основному газ Норвегії), на третьому з 12% – використання газу з підземних сховищ ЄС.

Частка постачання газу зі сходу (російський газ, постачання газу України, а також відбір європейськими компаніями свого газу із ПГС України) впала до 7,2%. Це менше, ніж постачається з Північної Африки (9,8%), але більше, ніж із Великобританії (6,9%).

Нагадаємо, у кінці квітня Євроcоюз розпочав процес спільних закупівель газу AggregateEU, в якому може бути задіяно і Україну.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти